Wydarzenia

Czas na kolejną wygraną

2016-04-08 16:30:00
Rezerwy Śląska stają przed szansą odniesienia czwartego zwycięstwa z rzędu. W sobotę o godz. 16 zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem III ligi - Budowlanymi Lubsko, czyli drużyną zajmującą trzecie miejsce w ligowej tabeli. Trzecie - od końca.
10:1 - to bilans bramkowy zespołu Arkadiusza Batora w ostatnich trzech meczach. Wrocławianie pokonywali kolejno Bystrzycę Kąty Wrocławskie (4:0), Stilon Gorzów Wielkopolski (2:1) i Polonię Świdnicę (4:0). Teraz przed nimi kolejny przeciwnik, z którym powinni zgarnąć komplet punktów. 

Dzięki ostatniej serii zwycięstw Śląsk zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 44 punktów. Do trzeciej Miedzi II Legnica WKS traci trzy oczka. Na trzecim miejscu, ale od końca, plasują się z kolei Budowlani Lubsko. W dotychczasowych 22. kolejkach beniaminek odniósł jedynie dwa zywycięstwa i jest pewny spadku do niższej klasy rozgrywkowej. 

W jesiennym spotkaniu tych drużyn Śląsk wygrał na Oporowskiej 4:0, nie dając rywalom nawet pomyśleć o wywiezieniu jakiejkolwiek zdobyczy z Wrocławia. Porównując bilans Budowlanych z ostatnich trzech kolejek (2:6 w bramkach i 0 punktow) z dorobkiem WKS-u w tym okresie, nie można się dziwić, że i tym razem Trójkolorowi są zdecydowanym faworytem. Nie mogą jednak zlekceważyć niżej notowanego przeciwnika.

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 9 kwietnia o godz. 16. W następnej kolejce przy Oporowskiej czekają nas derby Wrocławia - Śląsk kontra Ślęza.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również