Wydarzenia

Daniel Kajzer w Śląsku Wrocław!

2019-06-04 14:00:00
Nowy zawodnik zasilił szeregi WKS-u! Kontrakt z wrocławskim klubem podpisał 27-letni bramkarz Daniel Kajzer. Umowa obowiązywać będzie przez dwa lata, zawarto w niej także opcję przedłużenia o kolejny rok.
Daniel Kajzer karierę piłkarską rozpoczął na Górnym Śląsku. Występował w młodzieżowych drużynach Slavii Ruda Śląska, następnie w Górniku Zabrze, skąd przeniósł się do ROW-u Rybnik. Wywalczył z tym klubem awans do I ligi. W czerwcu 2017 roku podpisał umowę z bułgarskim Botewem Płowdiw.
 
- Przed nadchodzącym sezonem zakładamy przeprowadzenie zmian w kilku formacjach, a naszą przebudowę rozpoczynamy od pozycji bramkarza. Wiążemy z Danielem duże nadzieje. Z pewnością posiada umiejętności, które pozwolą wzmocnić rywalizację o miejsce między słupkami – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 
Przez dwa lata gry w Bułgarii Kajzer zdobył Superpuchar kraju (broniąc m.in. rzut karny w serii jedenastek) oraz dotarł do finału Pucharu Bułgarii. W sezonie 2017/18 zaliczył dwanaście spotkań, ale już w poprzednich rozgrywkach był zdecydowanym numerem jeden w bramce Botewa. Rozegrał 40 meczów, 13 razy zachowując czyste konto. Jego zespół zajął 6. miejsce w bułgarskiej ekstraklasie.
 


- Trafiłem do Lotto Ekstraklasy, pokonując okrężną drogę, ale jestem bardzo zadowolony, że w końcu zagram na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby regularnie bronić bramki Śląska, choć oczywiście decyzja należeć będzie do trenera – podkreśla Daniel Kajzer po dołączeniu do WKS-u.
 
W Śląsku będzie grał z numerem 22. Witamy na pokładzie!
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również