Wydarzenia

Dankowski: To najpiękniejszy gol w moim życiu!

2014-10-15 16:30:00
Z Kamilem Dankowskim porozmawialiśmy o jego występach w biało-czerwonych barwach. Zawodnik Śląska Wrocław zdradził nam jak czuje się w reprezentacji U-19, jak zdobył w jej barwach dwa gole i na co liczy kadra prowadzona przez Rafała Janasa.

Drugie miejsce w grupie i awans do dalszej fazy eliminacji do mistrzostw Europy. Chyba można było zrobić jednak więcej z reprezentacją Polski U-19?

Na pewno. W ostatnim meczu z Holandią naszym planem minimum był remis, ale niestety nie udało się nam tego zrobić. Cieszymy się, że wyszliśmy z grupy, ale innego założenia nie było patrząc na naszych przeciwników - nie odejmując niczego Mołdawii i Andorze, ale to nie były ekipy uważane za faworytów. W pojedynku z Holandią daliśmy z siebie maksa, ale zabrakło nam jednak niewiele. Trochę więcej koncentracji w ostatnich minutach i mogło być lepiej. Punkt więcej dawałby nam lepsze rozstawienie. Zapominamy już o tym meczu i przygotowujemy się do następnej rundy.

 

W każdym z trzech spotkań reprezentacji zagrałeś pełne 90 minut. Zadomowiłeś się w kadrze do lat 19?

Mamy w drużynie bardzo dobrą atmosferę, świetnie zgrałem się z kolegami. Nagrywaliśmy ostatnio film dla kanału „Łączy nas piłka”, wystąpiłem tam w głównej roli, ale widać w nim, że wszyscy jesteśmy związaną ekipą. Sztab szkoleniowy bardzo nas wspiera, a coraz lepsze wyniki ciągle nas cementują i wierzę, że z czasem będzie to jeszcze lepiej wyglądało. 

 

Skrót meczu Polska U-19 - Mołdawia: gol (?) Dankowskiego od 2:05

 

Wspominany film rzeczywiście pokazał, że jesteście zgraną grupą. Kogo jednak mógłbyś wymienić jako Twojego dobrego znajomego z kadry?

Od początku zgrupowań dzielę pokój z Damianem Ciechanowskim z Zawiszy Bydgoszcz, ale nie mogę powiedzieć, że to jedyna osoba, z którą mam dobry kontakt. W naszej drużynie nie ma mniejszych grupek, wszyscy trzymamy się razem. Czasami może w pokojach ludzie skupiają się w mniejszą ilość osób, żeby pograć w karty, ale naprawdę jesteśmy silni naszym zgraniem poza boiskiem.

 

Wspominaliśmy o regularnej grze, ale trzeba pamiętać o Twoich dwóch golach. No właśnie, dwóch czy jednym?

W meczu z Mołdawią być może rzeczywiście przeciwnik musnął piłkę po moim dograniu, ale naprawdę nie mam nic przeciwko zaliczeniu tego trafienia mi (śmiech). Założeniem było dokręcenie piłki do bramki, bo tam koledzy mieli szukać sobie miejsca i robić zamieszanie. Wyszła mi dobra wrzutka, a bramkarz popełnił błąd i wpadło. Nikt nie będzie miał na pewno wątpliwości co do gola z Holandią. To najpiękniejsza bramka, jaką strzeliłem w swoim życiu! Od trzech lat regularnie ćwiczę takie uderzenia i świetnie, że zaprocentowało to w meczu.

 

Gol Kamila Dankowskiego w meczu z Holandią

 

Macie już awans i co dalej? Jakie są plany reprezentacji Polski do lat 19?

W listopadzie będziemy mieli kolejne zgrupowanie, na którym będziemy chcieli się dobrze przygotować do następnej rundy. Musimy jednak zobaczyć, na kogo trafimy w tej fazie i ocenić realnie nasze szanse. Kiedyś trener Janas przygotował dla nas kartki, na których każdy miał wpisać to, co chce osiągnąć z kadrą U-19. Wszyscy wpisaliśmy, że chcemy medalu, więc to jest dla nas plan na mistrzostwa Europy.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. PZPN.pl

Zobacz również