Wydarzenia

Diego Živulić piłkarzem Śląska!

2019-08-03 11:29:00
Środkowy pomocnik z Chorwacji, Diego Živulić, został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 27-latek związał się z klubem umową do końca czerwca 2021 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
Środkowy pomocnik z Chorwacji, Diego Živulić, został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 27-latek związał się z klubem umową do 2021 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
 
27-latek występujący na pozycji defensywnego pomocnika (zdarzało mu się również grać na środku obrony) swoją karierę rozpoczynał w klubach z rodzinnej Rijeki - HNK Rijeka oraz NK Orijent Rijeka. W Chorwacji grał również w zespole NK Pomorac Kostrena.
 
Ojczyznę opuścił w 2014 roku, przenosząc się do ligi czeskiej. Przez trzy lata występował w FC Zlin, a następnie przeniósł się do Viktorii Pilzno. W barwach tego klubu grał tylko przez rok, ale był to bardzo udany, obfitujący w sukcesy czas. Živulić zdobył mistrzostwo oraz Puchar Czech, zaliczył również kilka spotkań w rozgrywkach Ligi Europy, w których Viktoria doszła do 1/8 finału.
 
Ostatni sezon nowy pomocnik WKS-u spędził na Cyprze, rozgrywając 26 spotkań w barwach Pafos FC. W swojej karierze ma również na koncie występy w juniorskiej reprezentacji Chorwacji.

 
- Diego to zawodnik grający bardzo inteligentnie. Jest defensywnym pomocnikiem, który notuje bardzo wiele odbiorów i wyraźnie zwiększy nam rywalizację w środku pola. Potrzebowaliśmy tego typu gracza. Silnego, obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi, ale i potrafiącego wykonać dokładny przerzut czy prostopadłe podanie, przyspieszające akcję. Z pewnością podniesie on jakość naszej drugiej linii i całej drużyny - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.
 
W Śląsku Diego Živulić będzie występował z numerem 23. Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również