Wydarzenia

Dwie piłkarki w ekstraligowej kadrze | Ekstraliga

2021-03-02 09:00:00
Dwie zawodniczki z drugiej drużyny Śląska Wrocław zostały włączone do ekstraligowej kadry. Sztab szkoleniowy WKS-u postanowił dać szansę obrończyniom - Darii Matuszewskiej oraz Martynie Sieradzkiej.
Obie zawodniczki były wyróżniającymi się postaciami w drugoligowej ekipie Moniki Koziarskiej. Zarówno Daria, jak i Martyna, były zazwyczaj ustawiane na bokach obrony, co miało przełożenie na stwarzanie zagrożenie pod bramkami rywalek. Matuszewska w poprzedniej rundzie zagrała 777 minut zdobywając cztery bramki i notując jedną asystę, Sieradzka natomiast na swoim koncie zapisała jedną asystę, a łącznie jesienią rozegrała 1020 minut.
 
- To młode zawodniczki, które w naszej ocenie mają potencjał na uzupełnienie szerokiej kadry pierwszego zespołu. Są zgłoszone do rozgrywek Ekstraligi i będą rywalizować o skład, ale na pewno również zobaczymy je w meczach 2. ligi - komentuje trener ekstraligowego WKS-u, Piotr Jagieła.
 
Obrończynie trenują z pierwszą drużyną od początku okresu przygotowawczego. Martyna Sieradzka w rozgrywkach Ekstraligi będzie występować z numerem 21, a Daria Matuszewska z 29.
Autor: Maciej Fedorczuk

Zobacz również