Wydarzenia

Dyrektor Sztylka: Akademia i I drużyna muszą być jednością

2018-02-19 16:40:00
- Zdaję sobie sprawę, że to dla mnie duże wyzwanie. Zrobię wszystko, by mu podołać. Akademia i I drużyna to musi być jedność, fundament, na którym w przyszłości zbudujemy zespół - mówi Dariusz Sztylka po objęciu funkcji dyrektora sportowego Śląska Wrocław.
Dariusz Sztylka: Chciałbym bardzo podziękować za wyróżnienie, jaką jest praca na stanowisku dyrektora sportowego w tak wielkim klubie jak Ślask Wrocław. Zdaję sobie sprawę, że to dla mnie duże wyzwanie. Zrobię wszystko, by mu podołać. Akademia i I drużyna to musi być jedność, fundament, na którym w przyszłości zbudujemy zespół.
 
Zależy nam, by letnie okienko transferowe było z naszej strony jak najlepiej poukładane, by trener miał zawodników, którzy od obozu przygotowawczego będą mogli pracować z drużyną. Niesamowicie ważnym elementem mojej pracy będzie rozbudowanie działu skautingu, nadanie mu jakości. Nie ma bezpiecznych transferów bez działu skautingu. Transfery w takim klubie powinny opierać się na długotrwałej, przemyślanej filozofii.
 
Bardzo dobrze znam zawodników z akademii, pracowałem z niezwykle zdolnymi rocznikami 1999-2000. Wiem, jakie mają predyspozycje. Jestem przekonany, że jeśli utrzymamy aktualną jakość pracy w akademii, to będziemy mieć ogromną pociechę z tych zawodników, a możliwości naszej drużyny będą rosły. Mogę zagwarantować pełne wsparcie dla trenera Pawłowskiego, pracowałem z nim i wiem, że mamy podobną wizję budowania zespołu. Sądzę, że taka współpraca przyniesie korzyści dla całego klubu i Wrocławia.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również