Wydarzenia

Dzień ze Śląskiem

2016-12-13 18:00:00
Trójkolorowi spotkali się z młodymi fanami we Wrocławiu oraz w Goczałkowie, czym zrobili im miłą niespodziankę. To był zdecydowanie udany dzień!
Jako pierwszy cel Śląsk obrał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy mieszczący się we Wrocławiu przy ulicy Parkowej. Na spotkaniu zjawili się Paweł Zieliński, Maciej Pałaszewski, prezes stowarzyszenia Wielki Śląsk – Przemysław Piwowarski oraz spiker na meczach WKS-u Andrzej Gliniak. 
Spotkanie zaczęło się od pytań fanów, które nieraz zaskakiwały naszych zawodników, ale zgodnie na każde odpowiadali. Na piłkarzy czekało jeszcze szereg konkursów; Żonglerka, celność strzałów czy turniej w grę „piłkarzyki”. Jak się okazało w każdej konkurencji brylował Maciek.

Na koniec nasi zawodnicy zmienili się w mikołajów i rozdali wcześniej przygotowane prezenty dla podopiecznych ośrodka. Odwiedziny trwały ponad dwie godziny i oczywiście nie zabrakło czasu na zdjęcia i autografy.
Prosto z Wrocławia Śląsk pojechał do Goczałkowa, gdzie na zawodników czekali młodzi fani z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. Jak się okazała działa tam prężnie klub kibica WKS-u, który specjalnie na to spotkanie wystroił całą salę gimnastyczną w motywy wrocławskiej drużyny. 
Uczniom nie kończyły się pytania do zawodników. Były ciekawe jak wygląda trening i życie codzienne piłkarza. Pytały o wiek oraz ile bramek mają już na koncie. Również tutaj był czas na autografy i  zdjęcia, a na koniec zostaliśmy zaskoczeni miłym prezentem – choinką w zielono-biało-czerwonych barwach.
Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcia. Wszyscy oczywiście zostali zaproszeni na mecz Śląsk – Arka i mamy nadzieję, że tam się zobaczymy!
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również