Wydarzenia

Egzamin dojrzałości | Ekstraliga kobiet

2020-10-16 13:00:00
Po trudnym spotkaniu z liderem rozgrywek, przyszła pora na odrobienie zaległych, ligowych obowiązków. Zawodniczki Śląska Wrocław już w najbliższą sobotę podejmą zespół Olimpii Szczecin. Tabela mówi jasno - zwycięstwo Trójkolorowych powinno być formalnością. Jak będzie na boisku?
W 7. kolejce Ekstraligi, na stadion przy ulicy Oporowskiej przyjedzie drużyna szczecińskiej Olimpii. Goście wyraźnie odczuli osłabienia, jakich kadra zespołu przeszła przed rozpoczęciem bieżącej kampanii.  Sobotni rywal Wojskowych znajduje się tuż nad strefą spadkową, zajmując 10. miejsce i mając na koncie pięć punktów w ośmiu meczach. 
 
Sztab oraz zawodniczki Śląska Wrocław nie zamierzają jednak zwracać uwagi na układ tabeli, jak mówiła Anna Bocian. - Z nimi zawsze grało nam się trudno, więc szykuje się wymagający mecz i zwłaszcza teraz, kiedy dobrze nam idzie, wszystkie spotkania takie będą. Będziemy stawiane w roli faworytek, ale chyba nie do końca dobrze się w takie roli czujemy. Jeśli jednak myślimy o wysokim miejscu w tabeli, to musimy wygrywać takie spotkania.
 
Drużyna WKS-u przez rywali postrzegana jest w tym sezonie jako duże zagrożenie. Podopieczne trenera Jagieły wygrały cztery z siedmiu ostatnich pojedynków, za każdym razem odznaczając się ogromnym zaangażowaniem.  Czy dobra prasa naszej drużyny zmotywuje zespół Olimpii Szczecin do wyjścia z kryzysu, czy stanie się zupełnie inaczej? Zapraszamy do oglądania bezpłatnej transmisji na żywo, dostępnej na klubowym kanale w serwisie YouTube. Z uwagi na wprowadzone obostrzenia, wstęp na trybuny będzie niemożliwy.  
 
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również