Wydarzenia

Golla: Zagłębie zmieniło styl

2019-02-08 16:00:00
- U rywali było sporo roszad w kadrze, w przerwie zimowej wzmocniło ich wielu zawodników, więc na pewno czeka nas trudny mecz - mówił na konferencji przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec Wojciech Golla.
Wojciech Golla: - Za nami analiza przeciwnika. Zauważyliśmy, że Zagłębie zmieniło styl gry i próbuje rozgrywać akcje od tyłu. U rywali było sporo roszad w kadrze, w przerwie zimowej wzmocniło ich wielu zawodników, więc na pewno czeka nas trudny mecz. Gramy jednak u siebie, więc zrobimy wszystko, żeby punkty zostały we Wrocławiu.
 
W okresie przygotowawczym mieliśmy fajne treningi taktyczne, także w zależności od sytuacji na boisku, będziemy odpowiednio reagować. Przećwiczyliśmy wysoki, średni i niski pressing, ale to jak zagramy w sobotę, okaże się na odprawie. W tym momencie nie wiem też, w jakim składzie wyjdziemy.
 
Trener Lavička ma styl podobny do tego, z jakim się zetknąłem w Holandii, bo tam też praktycznie wszystko robi się z piłką. To mnie bardzo cieszy i w moim odczuciu jest to chyba największą zmianą. W przerwie zimowej mieliśmy dużo zajęć taktycznych, ale trenerzy kładli nacisk też na dobre przyjęcie piłki czy wyjście na pozycję, co również jest bardzo ważne.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również