Wydarzenia

Grzegorz Kotowicz przedłużył kontrakt ze Śląskiem

2019-07-01 16:15:00
Kotowicz był jedną z kluczowych postaci zespołu U18, który wywalczył wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. Występował również w meczach drużyny rezerw, która po zwycięskich barażach awansowała do III ligi.
- Bardzo cieszymy się, że kolejny z naszych utalentowanych wychowanków wiąże swoją przyszłość ze Śląskiem - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u. – Grzesiek to zawodnik, który potrafi w niekonwencjonalny sposób rozwiązać sytuację na boisku, dysponuje przy tym dobrym, otwierającym podaniem. Wśród jego atutów można na pewno wymienić kreatywność i odwagę w podejmowaniu boiskowych decyzji – dodaje. 
 
Zawodnik ma już na swoim koncie występy w pierwszej drużynie. Brał udział w sparingach z Odrą Opole i MFK Ruzomberok. W obu tych meczach pojawił się na murawie w drugiej połowie.
 
19-latek jest wychowankiem Śląska. Przeszedł wszystkie dotychczasowe szczeble szkolenia we wrocławskim klubie, robiąc systematyczne postępy. Najlepiej czuje się grając na lewej stronie boiska i jako ofensywny, środkowy pomocnik. Nowa umowa sprawia, że Kotowicz będzie zawodnikiem WKS-u do końca czerwca 2022 roku. 
 
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w Śląsku!
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Biuro Prasowe

Zobacz również