Wydarzenia

Kibice ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” niosą pomoc bezdomnym zwierzętom

2021-07-03 17:00:00
Fani WKS-u odwiedzili wrocławską "Ratujówkę", kolejny już raz przekazując schronisku zebrane wcześniej artykuły dla czworonogów.
1 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Psa. To właśnie tego dnia kibice Śląska Wrocław wsparli placówkę Grupy Pomocy Zwierzętom "RATUJ".


- Miejsce naszej wizyty również jest nieprzypadkowe, bowiem wybór padł na wrocławską "Ratujówkę", która mieści się przy ulicy Krzemienieckiej. W tym miejscu byliśmy już kilkukrotnie i będąc w stałym kontakcie z opiekunami tego miejsca, jesteśmy informowani o brakach w pokarmie, a także w artykułach usprawniających opiekę nad zwierzakami, których jest tam coraz więcej. Widząc wdzięczność na twarzach wolontariuszy, a także ich szczere podziękowania, czujemy, że nasze wsparcie jest bardzo potrzebne. Nie mówiąc już o tych biednych czworonogach, które gdy tylko pojawi się człowiek okazujący im odrobinę miłości, aż rwą się do zabawy”- powiedział Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców „Wielki Śląsk”.

Wspomniana zbiórka pozwoliła zebrać kibicom WKS-u mnóstwo potrzebnych artykułów, a włączyło się w nią wiele osób o wielkich sercach. Ponadto potrzebne środki pozyskano dzięki licytacjom na profilu facebookowym „Karnety na Śląsk”.


- Gdy tylko zdobyliśmy środki pieniężne, ruszyliśmy do poszukiwań sklepu, w którym moglibyśmy wydać zebraną kwotę. Nasz wybór padł na „Outlet zoologiczny” mieszczący się przy ul. Żegiestowskiej 3. Ponadto właściciele sklepu, gdy tylko dowiedzieli się o naszej akcji, to nie dość, że dali nam mega rabaty na zakupione przez nas artykuły, to jeszcze dorzucili sporo gratisów od siebie, sprawiając, że wyjechaliśmy stamtąd z ogromem rzeczy dla zwierzaków. Jeszcze raz pragniemy Wam podziękować, jesteście wielcy! Ze swojej strony szczerze polecamy ten sklep - myślę, że każdy znajdzie tam wszystko, co będzie niezbędne do opieki nad swoim pupilem – dodał Damian Zych ze Stowarzyszenia Kibiców „Wielki Śląsk”, koordynator akcji.


„Na zakończenie chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż nasza zbiórka wypadła tak okazale, a także zachęcić do reagowania w chwili, gdy zobaczycie, że psy żyją w złych warunkach lub są kompletnie porzucone. Ze swojej strony zapewniamy, że jeżeli taki zwierzak trafi pod opiekę Grupy Pomocy Zwierzętom "Ratuj", to znajdzie się w najlepszych rękach, które każde z tych czworonogów otoczą opieką” – podkreślają kibice.
Autor: kibiceslaska.pl, Fot. Małgorzata Dworaczyk

Zobacz również