Wydarzenia

Konkurs Wiedzy o Śląsku | Wyniki

2020-02-07 13:00:00
Za nami eliminacje I Konkursu Wiedzy o Śląsku Wrocław. Prezentujemy szkoły, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z testami. Teraz czeka ich finał na Stadionie Wrocław.
W konkursie sprawdzamy wiedzę na temat historii, jak i czasów współczesnych piłkarskiego Śląska Wrocław. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą o najważniejszych faktach, datach, osiągnięciach na arenie krajowej i międzynarodowej oraz największych osobowościach klubu (wybitnych zawodnikach i trenerach).


Eliminacje – w formie pisemnej – odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym nr 10 we Wrocławiu. Do finału awansowało po 5 szkół z każdej kategorii (szkoły podstawowe i średnie). Testy poprzedziło spotkanie uczniów z jednym z najlepszych piłkarzy i trenerów w historii WKS-u, Tadeuszem Pawłowskim. Najlepszy strzelec Śląska w Ekstraklasie podzielił się masą anegdot ze swojej bogatej kariery, uczestnicy zrewanżowali się mu długą serią pytań.


Za część merytoryczną przygotowanych testów odpowiadał Krzysztof Mielczarek – współautor „Wielkiej księgi piłkarskiej. 70 lat dumnej historii Śląska Wrocław” oraz redaktor części historycznej magazynu "Wokół Śląska”. W zgodnej opinii uczestników stopień trudności był bardzo wysoki. Możemy mieć zatem pewność, że w finale rywalizować będą świetnie obeznani z historią klubu młodzi kibice.


WYNIKI:


Szkoły średnie

1. X LO (I) - 34,5
2-3. X LO (II) i XVII LO - 32
4. LO GIMBASKET - 19,5
5. XV LO - 18,5

Najwięcej punktów indywidualnie:
1-2. Radosław Dytman (XVII LO) i Dawid Krukowski (X LO) - 15
3. Jacek Brodacki (X LO) - 14

Szkoły podstawowe

1. SP nr 3 Trzebnica - 47,5
2. SP nr 27 - 39
3. SP nr 99 - 37
4. SP nr 108 - 36,5
5. SP UNISPORT - 33,5

Najwięcej punktów indywidualnie:
1. Mateusz Maciejak  (SP nr 3 Trzebnica) - 21
2-3. Kacper Gryczuk (SP nr 99) i  Maciej Ratajczak (SP nr 108) - 17,5


Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom! O terminie finału i jego przebiegu poinformujemy w osobnym komunikacie, z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również