Wydarzenia

Kuba Wiśniewski podpisał zawodowy kontrakt

2019-06-16 12:55:00
15-letni obrońca Kuba Wiśniewski podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław.
Kuba Wiśniewski od najmłodszych lat związany jest ze Śląskiem Wrocław. Przeszedł wszystkie dotychczasowe szczeble szkolenia w klubie z ul. Oporowskiej. Jest kapitanem zespołu U15, który w znakomitym stylu wygrał swoją grupę w Centralnej Lidze Juniorów, kończąc ostatecznie rozgrywki w półfinałach. 
 
Wychowanek WKS-u nie tylko regularnie otrzymuje powołania do reprezentacji Polski do lat 15, ale uczestniczy także w specjalnym programie Polskiego Związku Piłki Nożnej Talent PRO. Projekt ma wspierać indywidualny rozwój najlepszych zawodników w kraju z rocznika 2004 oraz ułatwić przejście z poziomu juniorskiego do seniorskiego. Obrońca Śląska wziął udział w styczniowym zgrupowaniu w hiszpańskiej Esteponie, trenując pod okiem selekcjonerów reprezentacji młodzieżowych. 
 
- Moje pierwsze piłkarskie kroki stawiałem w Śląsku Wrocław i to dla mnie bardzo ważne, że właśnie w tym klubie mogę się dalej rozwijać. Przede mną dużo pracy, ale takie chwile pokazują, że warto się starać i dawać z siebie wszystko na treningach - mówi młody zawodnik po podpisaniu pierwszej umowy z klubem z ul. Oporowskiej.
 
Kuba jest uniwersalnym bocznym obrońcą. Może występować zarówno na lewej, jak i na prawej stronie defensywy. Z powodzeniem grał w kadrze Dolnośląskiego ZPN, również nosząc kapitańską opaskę. Jego umowa ze Śląskiem obowiązywać będzie przez dwa lata. 
 
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w zielono-biało-czerwonych barwach!
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również