Wydarzenia

Lavička: Chwilowa radość

2019-05-05 17:45:00
- Jest radość, ale tylko chwilowa, bo nie mamy jeszcze utrzymania. Przed nami trzy kluczowe spotkania - mówi Vitezslav Lavička, trener Śląska, po pokonaniu Zagłębia Sosnowiec (4:2).
Vitezslav Lavička: Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego wyniku. Wiedzieliśmy, że to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Mały kroczek w dobrą stronę zrobiliśmy w spotkaniu z Wisłą, teraz kolejny, większy, bo mamy zwycięstwo. Jest radość, ale tylko chwilowa, bo nie mamy jeszcze utrzymania. Przed nami trzy kluczowe spotkania.
 
To prawda, że dla Augusto był to pierwszy mecz od dłuższego czasu. Jego kontuzja, którą odniósł podczas obozu zimowego, wyeliminowała go z większości rundy. Jest już jednak w pełni zdrowy, trenował normalnie, zagrał w rezerwach. To doświadczony gracz, dobry technicznie i taktycznie. Pokazał to dziś, był ważną postacią na murawie.
 
Cholewiak miał kontuzję, ale krótką, nie było to nic poważnego. Szybko się zregenerował, grał już ostatnio i dziś był naszym kluczowym zawodnikiem. Zaczynał sezon jako boczny obrońca, przesunęliśmy go jednak ostatnio na skrzydło, gdzie czuje się bardzo dobrze i dziś to pokazał.
 
Chcę podziękować naszym kibicom, którzy przyjechali za nami do Sosnowca. Stworzyli dobrą atmosferę, dali nam dużo wsparcia.
 
Życzę Zagłębiu awansu do ekstraklasy w przyszłym sezonie.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również