Wydarzenia

Lavička: Mamy szansę na odpowiedź

2019-03-07 15:30:00
Trener Lavička spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią Białystok. - Jesteśmy zawiedzeni naszą postawą w Gliwicach. Piątkowy mecz traktuję jako możliwość odpowiedzi na nieudane spotkanie z Piastem - mówi szkoleniowiec Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička: Ja, sztab szkoleniowy oraz cała drużyna jesteśmy bardzo zawiedzeni grą w Gliwicach. Gra nie odpowiadała temu, co potrafimy. Większość piłkarzy zaprezentowała się poniżej swoich standardów. Duży wpływ miała na nas pierwsza, szybko stracona bramka na początku meczu. Chyba tylko ostatnie piętnaście minut meczu byliśmy w stanie zagrać na takim poziomie jak Piast.
 
Zawiedliśmy się występem w Gliwicach tym bardziej, że kilka dni wcześniej zagraliśmy dobre spotkanie z Zagłębiem Lubin. Byśmy byli lepsi potrzebujemy dobrych wyników i mentalnej odporności zawodników. Bo jeśli porównamy mecze rozegrane u siebie i na wyjeździe to widzimy w nich wyraźną różnicę.
 
Widzieliśmy, że środek obrony przeciwko Piastowi nie działał, ale tak było również na innych pozycjach. Przeanalizowaliśmy ten mecz dokładnie, piłkarze zostali poddani krytyce. Nie jestem jednak typem trenera, który po przegranym meczu zmienia cały skład. Zawodnicy wiedzą, że jedyną odpowiedzią będzie dobra gra i wysoka jakość podczas meczu z Jagiellonią. Wiemy, że Jaga zasłużyła na swoją wysoką pozycję w tabeli. Postrzegam ten mecz jako możliwość do odpowiedzi na nieudane starcie w Gliwicach. Rozważamy pewne zmiany w składzie, ale na pewno nie będzie to wymiana całej czy połowy drużyny.
 
Kamil Dankowski jest w pełnym treningu, jednak prawdą jest, że zahamowała go kontuzja w Turcji. Pracuje dobrze podczas zajęć i czeka na swoją szansę. Indywidualnie trenuje Augusto. Poza tym wszyscy gracze są zdrowi, mamy tylko jeden znak zapytania w obronie.
 
Jagiellonia ma naprawdę dobrą drużynę, z piłkarzami o wysokiej jakości. Odpowiada temu ich pozycja w tabeli. Mają bardzo dobrych zawodników w środku pola oraz w ataku, na skrzydłach. Droga do celu prowadzi przez to, by wyeliminować ich atuty zwłaszcza na tych pozycjach. Jednak przede wszystkim od nas zależy, jak mecz będzie wyglądał. Najważniejsze, jaką my grę pokażemy. Mamy szacunek do rywala, mówię to przed każdym meczem. Życzyłbym sobie, by jak najwięcej naszych kibiców przyszło na stadion nas dopingować. Wierzę, że podziękujemy im skuteczną grą oraz dobrym wynikiem.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również