Wydarzenia

Ligowa inauguracja drugiego zespołu

2021-02-28 07:30:00
W niedzielę - 28 lutego - drugi zespół Śląska Wrocław zainauguruje rundę wiosenną piłkarskiej 2. Ligi. Pierwszym rywalem podopiecznych Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego będą Błękitni Stargard. Początek starcia o godzinie 13.
Jeśli popatrzymy tylko przez pryzmat statystyk, czyli tabeli 2. ligi, faworytem pierwszego wiosennego starcia powinien być Śląsk. Wrocławianie zajmowali przed tą kolejką siódmą lokatę w ligowym zestawieniu (gromadząc dotąd tyle samo "oczek" co szósty KKS Kalisz - czyli 27 - a już szóste miejsce daje prawo gry w barażach o I ligę), tymczasem Błękitni byli tuż nad strefą spadkową, z zaledwie dwoma punktami przewagi.

Drużyna Błękitnych przeszła solidne przemeblowanie przed startem rozgrywek. Do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, m.in. Bartosz Boniecki, Tobiasz Weinzettel, Kamil Walków i Bartłomiej Mruk. Drużyna rozegrała w okresie przygotowawczym sześć sparingów, w których prezentowała się ze zmiennym szczęściem - trzy mecze wygrała, a trzy przegrała. Oczywiście, do wyników spotkań kontrolnych nie należy się zbytnio przywiązywać, bo w dużej mierze mają one charakter szkoleniowy, a wszystko zweryfikuje ligowe granie.
 
Śląsk II ma natomiast za sobą siedem sparingów, z których wygrał pięć. - Graliśmy z trzecioligowcami, ale również z mocniejszymi ekipami z 1. Ligi, jak Chrobry Głogów czy GKS Jastrzębie. Występowaliśmy różnie kadrowo, bo taka jest charakterystyka tego zespołu, czasami jest rotacja i w składzie i na pozycjach - komentuje trener WKS-u, Piotr Jawny. - Najważniejsze, że udało się ustrzec kontuzji, poza Szymonem Kroczem, ale on już będzie gotowy na pierwszy mecz - dodaje.

W dotychczasowych siedemnastu meczach Śląsk II zdobył27 punktów, częściej punktując na wyjazdach. Ostatni mecz ligowy roku 2020 zakończył się wygraną 3:1 nad Olimpią Elbląg, liczymy zatem, że równie udanie uda się rozpocząć rok 2021.

Początek inauguracyjnego starcia rezerw WKS-u w niedzielę o godzinie 13. Bezpośrednią transmisję wideo z tego spotkania przeprowadzi serwis TVcom.pl pod tym linkiem.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również