Wydarzenia

LOTTO nowym Partnerem Tytularnym Ekstraklasy

2016-07-15 14:00:00
Ekstraklasa SA pozyskała nowego partnera tytularnego. Od sezonu 2016/17 najwyższa piłkarska liga zawodowa w Polsce nosić będzie nazwę LOTTO Ekstraklasa. Na mocy zawartej umowy dodatkowe środki zasilą budżety 16 najlepszych klubów.
Ekstraklasa SA oraz Totalizator Sportowy podpisały roczny kontrakt, który gwarantuje prawo do używania połączonej nazwy rozgrywek oraz znaku graficznego Ekstraklasy. LOTTO, jako jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, uzyskała prawo do wykorzystania szeregu świadczeń marketingowo-sprzedażowych Ekstraklasy.

Nowy logotyp rozgrywek pojawi się m.in. na: koszulkach wszystkich piłkarzy, bandach reklamowych, ściankach do wywiadów czy wszelkich kanałach komunikacji prowadzonych przez kluby, które skupiają wokół siebie 11 milionów kibiców zainteresowanych piłką nożną.

„Za nami rekordowy sezon Ekstraklasy. Stadiony całej Polsce odwiedziło łącznie 2,7 miliona kibiców, a aż piętnastu piłkarzy naszej ligi zostało powołanych na Euro 2016 i stanowiło o sile swoich reprezentacji narodowych. To pokazuje jak dynamicznie rozwija się polska piłka. Ten ogromny potencjał  dostrzegany jest już nie tylko na boisku, ale także przez Partnerów biznesowych. Piłka staje się nie tylko sportem, ale także obiecującą branżą. Nawiązanie nowej formy współpracy z LOTTO jest efektem naszej doskonale układającej się współpracy przez ostatnie dwa lata. Dziś wchodzimy w nowy etap. Wierzymy, że wspólnie rozwiniemy biznes naszego Partnera, co przyczyni się do przedłużenia umowy” - powiedział Dariusz Marzec, prezes Ekstraklasy SA.
Autor: Tomasz Szozda

Zobacz również