Wydarzenia

Mączyński: Nie możemy spuścić głów

2019-04-25 23:00:00
- Przed nami jeszcze 5 meczów, 15 punktów do zdobycia i będziemy walczyć do końca. Będziemy się bić, aż nam braknie sił - mówi Krzysztof Mączyński po przegranym meczu z Górnikiem Zabrze 1:2 (1:0).
Krzysztof Mączyński: Dziś nie liczyło się nic poza trzema punktami. Daliśmy ciała, zdajemy sobie z tego sprawę, ale robimy wszystko co w naszej mocy i to nie jest tak, że przechodzimy obok meczów. Dzisiejsze spotkanie nie potoczyło się po naszej myśli, ale nie możemy spuścić głów. Przed nami jeszcze 5 meczów, 15 punktów do zdobycia i będziemy walczyć do końca. Będziemy się bić, aż nam braknie sił.
 
Wcześniejsze mecze już pokazały, że w zbyt prosty sposób tracimy bramki. Jeżeli prowadzimy, musimy utrzymać wynik i dowieźć w obojętnie jaki sposób do końca. W takich meczach liczą się tylko trzy punkty, nie ważny jest styl i piękne bramki. Musimy podnieść głowy, nie możemy się zamykać, wręcz przeciwnie, musimy wyjść na murawę i bić się o to, co nam zostało. 
 
Tutaj nikt nie dopuszcza takiej myśli, że Śląsk w przyszłym sezonie będzie grał w I lidze. Musimy zrobić wszystko, stanąć na głowie, walczyć do ostatniego meczu, do ostatnich minut, do ostatniego punktu, żeby zapewnić klubowi utrzymanie. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również