Wydarzenia

Mączyński: Odpowiedzieć na murawie

2019-02-22 10:00:00
- Boisko wszystko weryfikuje, przed meczem można dużo mówić, ale tak naprawdę na zielonej murawie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania - mówił na konferencji przed meczem z Zagłębiem Lubin pomocnik Śląska Krzysztof Mączyński.
Krzysztof Mączyński: Profesjonalnie podchodzę do każdego spotkania. W Polsce brałem udział w trzech, czterech różnych meczach derbowych i nie trzeba na nie dodatkowo mobilizować zawodników, bo każdy zdaje sobie sprawę z ich rangi. Wiemy, w jakiej sytuacji jesteśmy, meczem z Zagłębiem możemy dużo stracić, ale też sporo zyskać. Wygrywając, zyskamy w oczach kibiców, włodarzy klubu i morale w drużynie na pewno pociągną nas w górę, żebyśmy wyszli z sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy. Na tę chwilę jest ona bardzo zła, ale wierzymy, że tym spotkaniem odbudujemy się psychicznie w kontekście kolejnych spotkań.
 
Każde derby są inne. Patrzymy na siebie i co jest przed nami. Dziś jestem w Śląsku Wrocław, gramy przede wszystkim dla kibiców, żeby ich przyciągnąć na stadion, bo są większą częścią tego klubu i ich wsparcie jest dla nas ważne. Natomiast takie mecze powinny mobilizować nas. Przed takimi spotkaniami nawet nie powinniśmy mieć odprawy, mamy wyjść z marszu i walczyć. Wiadomo, boisko wszystko weryfikuje, przed meczem można dużo mówić, ale tak naprawdę na zielonej murawie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również