Wydarzenia

Mariusz Blecharz odchodzi ze Śląska

2021-07-26 16:25:00
Pracę w Akademii Śląska Wrocław zakończył Mariusz Blecharz. Dotychczasowy trener zespołu U14 rozpocznie współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, pełniąc rolę skauta makroregionalnego oraz trenera asystenta w kadrach młodzieżowych.
Mariusz Blecharz pracował w Śląsku od 2012 roku. W tym czasie trenował zawodników z roczników 2007 i 2008, będąc również asystentem w drużynie z rocznika 2001. Od 2017  w akademii Śląska odpowiadał także za skauting zawodników w grupach U6-U13. 
 
- Wychodzę z założenia, że to mój klub, bo jestem wrocławianinem – urodziłem się tutaj i wychowałem. W mojej codziennej pracy zawsze starałem się zostawiać dużo serca dla tego klubu. Cieszę się, że nasi zawodnicy krok po kroku wchodzą na coraz wyższy poziom i również dzięki temu pojawiło się teraz przede mną nowe, odpowiedzialne zadanie. Zdecydowałem się podjąć to wyzwanie, ale mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł tu wrócić z nowymi doświadczeniami - mówi Blecharz.
 
Dotychczasowy trener zespołu U14 rozpocznie pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdzie będzie zajmował się skautingiem młodych talentów. 
 
Mariusz, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również