Wydarzenia

Michał Hetel na stażu w Benfice Lizbona!

2017-12-18 19:00:00
W dniach 6-16 grudnia II trener juniorów starszych Śląska Wrocław odbył staż szkoleniowy w akademii Benfiki Lizbona, uznawanej za jeden z najlepszych ośrodków szkolenia młodzieży w Europie.
W słynnym portugalskim klubie swoje umiejętności szlifowali tacy zawodnicy jak choćby Renato Sanches, Bernardo Silva czy bramkarz Manchesteru City Ederson. 
 
Pierwszą i najważniejszą obserwacją jest fakt, że akademia stanowi fundament funkcjonowania całego klubu -  jest “oczkiem w głowie” zarządzających, którzy dostrzegają wielkie korzyści, m.in. wprowadzanie wychowanków do pierwszej drużyny, którzy zapewnią odpowiedni poziom sportowy, a następnie transferowanie ich do europejskich gigantów za wielomilionowe kwoty. 
 
Wrażenie robi baza treningowa akademii w Seixal, którą wykorzystuje także pierwszy i drugi zespół. Pomimo 9 boisk, klub inwestuje w kolejne 7 płyt, a także dodatkowe siłownie czy też rozbudowuje internat dla zawodników. Jeżeli chodzi o nowinki technologiczne, realizowany jest projekt „Benfica Lab” polegający na ciągłym monitorowaniu zawodników pod względem fizjologicznym, dietetycznym czy analitycznym.
 
Tak naprawdę dopiero liczba ponad 100 osób zaangażowanych w samą akademia ukazuje skalę przedsięwzięcia oraz tego jak profesjonalnie i poważnie jest traktowana. - Miałem możliwość obserwowania jednostek treningowych zespołów od U19 do U4, a także meczów pierwszego, drugiego zespołu, jak i U19 – mówi Michał Hetel.
 
- Kierunek treningowy klubu z Lizbony to jasno określony model gry, który opiera się na zasadach ewoluujących wraz z kategorią wiekową, gdzie kluczową rolę odgrywa proces decyzyjny zawodników i ich rozumienie gry – dodaje. 
 
- Uważam, że to kolejne ciekawe doświadczenie, które pomoże wprowadzić nowe detale do własnego warsztatu pracy, jak i Akademii Śląska Wrocław. Możliwość wyjazdu do Benfiki Lizbona zawdzięczam organizacji Comt Coaching Club – zaznacza Michał Hetel. Autor: Michał Hetel, Biuro Prasowe, Fot. Michał Hetel

Zobacz również