Wydarzenia

Między słupkami praca wre

2018-07-20 08:00:00
W Strzegomiu trwa kolejne zgrupowanie bramkarskie organizowane przez naszego partnera Total Goalkeeping. W obozie bierze udział kilku zawodników akademii, którzy trenują pod okiem m.in. trenerów Śląska Artura Woźniaka oraz Jarosława Murackiego.
Plan realizowany w trakcie zgrupowania jest bardzo zaawansowany. Tydzień intensywnej pracy rozpoczął trening związany z nauczaniem obrony rzutów karnych. Aspekt ten od dłuższego czasu rozwijany jest przez naszych trenerów i z pewnością zobaczymy efekty w najbliższym czasie. W ciągu całego tygodnia bramkarze pracują także nad grą nogami w niskiej oraz średniej strefie, doskonaleniu umiejętności obrony strzałów, szybkim odbudowania pozycji i obrony "dobitek". Wiele czasu poświęca się również nad takimi elementami jak gra w sytuacjach jeden na jednego, dośrodkowania z głębi pola, czy doskonalenie zachowań bramkarza w bocznych sektorach bramki.
 
- Bramkarze, z którymi pracujemy w Strzegomiu posiadają już wysokie umiejętności. Stąd nasza decyzja o realizowaniu zaawansowanych tematów i skupianiu się nad poprawianiem małych szczegółów w ich grze, dzięki czemu będą w stanie wejść na jeszcze wyższy poziom - mówi Artur Woźniak.
 
W trakcie zgrupowania bramkarze uczestniczą także w zajęciach motorycznych oraz mieli możliwość skorzystania z profesjonalnej odnowy biologicznej, do której użyto najwyższej jakości sprzętu stosowanego we współczesnym sporcie. - Zależy nam, aby stwarzać uczestnikom obozu najlepsze warunki. Dzięki temu mogą się w pełni skupić na realizacji założonych celów - podkreśla trener Muracki.
 
Współpraca akademii Śląska oraz Total Goalkeeping odbywa się na kilku płaszczyznach. W ostatnim czasie ponadto kilkoro bramkarzy zostało zaproszonych na testowe treningi w naszym klubie.

W zgrupowaniu wzięli udział: Bartosz Głogowski, Sebastian Sobolewski, Alan Andrzejewski, Tymoteusz Seweryn, Sebastian Flis, Filip Gorząd, Michał Kluba, Jakub Litwin, Wiktor Sierda, Radosław Wypart (obrońca)

Autor: Artur Woźniak, Michał Krzyminski, Fot. Total Goalkeeping

Zobacz również