Wydarzenia

Ostatnia prosta!

2019-05-14 11:30:00
W bieżącym tygodniu zapadną wszystkie rozstrzygnięcia w Lotto Ekstraklasie. Poznamy mistrza kraju, jak i zespół, który wraz z Zagłębiem Sosnowiec pożegna się z ligą. Śląsk Wrocław stoi dziś przed szansą wywalczenia utrzymania. By to osiągnąć, podopieczni Vitezslava Lavički muszą pokonać w Legnicy drużynę Miedzi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30.
Wrocławianie w ostatnich trzech spotkaniach sięgnęli po 7 punktów. Na ten dorobek złożył się remis z Wisłą w Krakowie (1:1) oraz dwa zwycięstwa w Sosnowcu z Zagłębiem (4:2) i przed własną publicznością z Wisłą Płock (2:1). Formą strzelecką imponowali zwłaszcza Robak i Cholewiak, którzy strzelili 5 z 7 zdobytych w tym czasie bramek.
 
Każdy punkt dla Wojskowych jest na wagę złota, a sobotnia wygrana z zespołem Leszka Ojrzyńskiego była tym bardziej cenna, że pozwoliła wydostać się ze strefy spadkowej. W obecjnej sytuacji trzy „oczka” wywiezione z Legnicy zagwarantują WKS-owi utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.
 
Miedź po pokonaniu Wisły Płock (3:2), zremisowała bezbramkowo z Koroną Kielce, a w miniony weekend uległa u siebie Górnikowi Zabrze (0:1). Legniczanie tracą punkt do WKS-u, a w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Dominik Nowak zapewnia, że sytuacja w tabeli i wszelkie kalkulacje schodzą na dalszy plan - obecnie liczy się wyłącznie spotkanie ze Śląskiem. – W tym meczu interesuje nas tylko zwycięstwo - zapewnia trener Miedzianki. Takie samo podejście prezentuje szkoleniowiec wrocławian, który podkreśla do tego, że ważną rolę odegra odpowiednie nastawienie mentalne. 
 
Pierwszy gwizdek arbitra Piotra Lasyka w spotkaniu Miedź Legnica – Śląsk Wrocław zabrzmi we wtorek o godz. 20:30. Transmisję przeprowadzi Eurosport 2.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również