Wydarzenia

Pawłowski: Długo czekaliśmy na zwycięstwo

2018-04-15 20:30:00
- Wygrana była nam bardzo potrzebna – powiedział po meczu Tadeusz Pawłowski, trener Śląska.
Tadeusz Pawłowski: Nareszcie. Długo czekaliśmy na zwycięstwo, ale trzeba mieć cierpliwość. Wygrana była nam bardzo potrzebna. Myślę, że będziemy grali coraz lepiej i będzie to miało przełożenie na nasze wyniki. 
 
Do czasu czerwonej kartki dla Riery kontrolowaliśmy ten mecz. Mieliśmy też więcej akcji bramkowych, dlatego uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Gol Cholewiaka był światowej klasy. 
Od tygodnia zdawaliśmy sobie sprawę, że Sandecja zagra trójką obrońców. W sumie poświęciliśmy dwa treningi na grę skrzydłami, bo wiedzieliśmy, że szansa przedarcia się będzie właśnie na flankach. W środku było zbyt gęsto. Nasze skrzydła grały dobrze. Dankowski też miał fajny strzał. Widać u niego, że miał jednak długą przerwę. 

Jest postęp w grze. Zależy mi na tym, żeby zespół grał kombinacyjnie. Jest jeszcze dużo do zrobienia. Cieszę się, że kibice doceniali nasze zagrania, bo każde udane i efektowne podanie nagradzali brawami. 
 
Riera dostał dwie żółte kartki. Zdarza się. Taka jest piłka. To jest gra dla mężczyzn. Moi piłkarze właśnie tak dzisiaj zagrali. Myślę, że kontuzja Chrapka nie jest na tyle poważna, by potrzebował on pauzy.
Autor: Adam Matysiak, Fot. Joanna Wietrzyńska

Zobacz również