Wydarzenia

Pawłowski: Oddać kolejny dobry skok

2018-10-26 20:30:00
- Cieszę się, że pokazaliśmy dobry futbol. To jednak tylko kolejny mecz, trzeba szybko zejść na ziemię, bo za chwilę gramy w Pucharze Polski. Musimy być jak skoczek narciarski - myśleć o tym, by oddać kolejny dobry skok - mówi Tadeusz Pawłowski po pokonaniu Miedzi 5:0 w Legnicy.
Tadeusz Pawłowski: To był dobry mecz mojego zespołu. Szczególnie pierwsza połowa. Bardzo szybko wyszliśmy na prowadzenie, poprawiliśmy kolejną bramką. Weszliśmy na wysokie tempo, zarówno w grze do przodu, jak i do tyłu. Pozytywne, że cała drużyna walczyła w defensywie i szybko potrafiliśmy wejść do ataku, szybko znaleźć wolne miejsca. Bardzo się cieszę, że zdobyliśmy pięć bramek, że jest na zero z tyłu, bez kontuzji. I przede wszystkim, że pokazaliśmy dobry futbol.
 
Tydzień temu rozmawiałem z Damianem Gąską i mówiłem mu, że ma duże możliwości, które nie do końca wykorzystuje, nie pokazuje mi, że chce grać. Na treningach taktycznych zawodnicy widzą jak może wyglądać ustawienie i inteligenty gracz wie, że jest typowany do gry w pierwszym składzie. Damian od początku tygodnia wiedział, że będzie grał od początku.
 
Musimy ustabilizować swoją grę. Potrzebujemy spokoju. Tak jak powiedziałem, budujemy coś nowego. Cztery mecze temu doszli Cotra i Broź, próbujemy Pałaszewskigo, Gąske, Łabojkę. Potrzebujemy czasu i pracy. Dziś zagraliśmy bardzo dobrze, ale musimy myśleć od meczu do meczu, nie jesteśmy na tyle stabilni, by wybiegać w przyszłość. Jeśli pogramy tym składem większą część rozgrywek, będzie to wyglądać lepiej, konkretniej. Na razie musimy myśleć jak skoczek narciarski - żeby oddać kolejny dobry skok.
 
5:0 to niebezpieczny wynik w kontekście meczu w Pucharze Polski. Musimy szybko zejść na ziemię. Czeka nas daleka podróż, walczący rywal. Nie jesteśmy na tyle stabilni, by grać ciągle równo. Niektóre spotkania, zwłaszcza u siebie, nam się nie poukładały. Nawet gdy graliśmy dobrze to przegrywaliśmy, zawsze jedną bramką. Według mnie Miedź piłkarsko jest lepszym zespołem od Arki Gdynia. Musimy poprawić  grę w ataku pozycyjnym. Dziś był tylko kolejny mecz, jeszcze wiele przed nami. Cieszę się, że jest tych punktów trochę więcej, że do górnej ósemki jest bliżej. Ale by tam się znaleźć, trzeba nam dobrej serii. A ja za taką uważam serię pięciu udanych, równych spotkań bez porażki.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również