Wydarzenia

Piątkowy przegląd prasy o Śląsku Wrocław

2015-10-30 09:30:00
Zapraszamy na tradycyjny poranny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Fakt - Bartkowiak poleci na Cypr

 

Pomocnik piłkarskiego Śląska Michał Bartkowiak (18 l.) pojedzie z reprezentacją Polski U-19, trenowaną przez Rafała Janasa (38 l.), na międzynarodowy turniej na Cypr. Polska reprezentacja w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej zagra tam z Bułgarią (11 listopada), Cyprem (13 listopada) oraz Luksemburgiem (16 listopada). Tym samym Michał Bartkowiak będzie jednym z tych zawodników Śląska, który nie będzie wypoczywał w trakcie najbliższej przerwy w rozgrywkach.

 

Gazeta Wrocławska - Mecz drużyn z dołu tabeli

 

Kto by przypuszczał jeszcze kilka miesięcy temu, że spotkanie Śląska Wrocław z Lechem Poznań może być pojedynkiem drużyn z dołu tabeli, a dokładnie zespołu przedostatniego z trzecim od końca. Piłka nożna bywa jednak nieprzewidywalna i stało się tak, że oba kluby w ostatnim czasie były w kryzysie. Różnica jest jednak taka, że Kolej orz zmienił trenera i pomału wychodzi z dołka, a WKS wciąż w nim trwa, z tym samym szkoleniowcem. (…)

 

Przy rosnącej formie rywala nie będzie to łatwy mecz dla Śląska i Tadeusza Pawłowskiego. Drużyna, która w trzech ostatnich meczach nie potrafiła strzelić bramki spotka się z zespołem myślącym ostatnio przede wszystkim o tym, aby bramki nie stracić. Jeszcze trzy-cztery tygodnie temu faworytem tej konfrontacji byłby może i WKS, ale teraz sytuacja się zmieniła.

 

Przegląd Sportowy - Długie problemy ze skutecznością

 

Trzy oficjalne mecze z rzędu bez strzelonego gola to od wiosny 2010 roku najdłuższa taka zta seria Śląska. - W Bydgoszczy potrafiliśmy utrzymać porządek taktyczny, ale brakowało nam skuteczności. Musimy mocno nad tym popracować - mówił po ostatnim meczu pucharowym z Zawiszą (0:0) trener Tadeusz Pawłowski. Bywają w lidze passy o wiele gorsze, ale to okres wstydliwie długi, jak na drużynę, która w ostatnich latach- była kojarzona z grą ofensywną, choć nie zawsze przynoszącą punkty.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również