Wydarzenia

Pierwsze Rekordowe zwycięstwo? | Ekstraliga

2021-08-28 15:00:00
Po dwóch meczach nowego sezonu piłkarki Śląska Wrocław nie mają na swoim koncie punktów. Pierwszego zwycięstwa będą szukać w wyjazdowym starciu z beniaminkiem rozgrywek, Rekordem Bielsko-Biała. Początek spotkania w niedzielę, 29 sierpnia, o godzinie 15.
Dwa mecze, dwie przegrane - to bilans piłkarek Śląska Wrocław w tym sezonie. Oczywiście nie należy jeszcze bić na alarm, bowiem wrocławianki mierzyły się z wyżej notowanymi rywalami, a i tak nie zaprezentowały się bardzo źle. W inauguracyjnym spotkaniu z UKS SMS-em Łódź długo prowadziły i mądrze się broniły, ale ostatecznie uległy rywalkom 1:2. Podobnie było przed tygodniem, kiedy przegrały z Medykiem Konin 0:1, choć miały swoje okazje na wyrównanie, a nawet na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Teraz przed podopiecznymi Piotra Jagieły wyjazdowy pojedynek z beniaminkiem rozgrywek, Rekordem Bielsko-Biała. Rywalki są wyżej w tabeli, bowiem mają na koncie już premierowe punkty - w poprzedniej kolejce wygrały 4:2 z Olimpią Szczecin. Warto podkreślić, że w zespole Rekordu gra była zawodniczka Śląska, Izabela Tracz, która jest pewnym punktem bielskiej defensywy.

Kontuzje nadal prześladują zespół Śląska. Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodniczek odczuwających skutki urazów, ale na szczęście do treningów i gry wróciła jedna z liderek WKS-u, Joanna Wróblewska. W poprzednim meczu z Medykiem pojawiła się na placu gry w drugiej połowie, niewykluczone, że tym razem dostanie szansę gry od 1. minuty.

Śląsk zagrał z Rekordem w przedsezonym sparingu. Wrocławianki wygrały 4:1, a trzy bramki zdobyła Daria Nowak, która niestety w niedzielę nie wystąpi. Czy mimo tego osłabienia piłkarki WKS-u sięgną po pierwsze punkty?

Początek spotkania w niedzielę (29 sierpnia) o godzinie 15 w Bielsku-Białej. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale RekordTV na Youtubie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również