Wydarzenia

Pierwszy sparing za nami

2018-01-28 16:45:00
W premierowym cypryjskim sparingu piłkarze Śląska 0:1 ulegli czeskiej Mladzie Boleslav. Bramkę zdobył Magera, wpisując się na listę strzelców w 83 min. gry.
Pierwszy na Cyprze - a drugi podczas przygotowań do rundy wiosennej - mecz sparingowy Śląsk rozegrał w Larnace, oddalonej od Ayia Napy, gdzie stacjonują wrocławianie, o około 50 kilometrów. Jan Urban postawił na mocny skład, z dwoma napastnikami z przodu, a z nowym nabytkiem WKS-u  -Timem Riederem – na środku defensywy, u boku Piotra Celebana.
 
Początek meczu należał do piłkarzy Mlady, którzy częściej potrafili wedrzeć się w obronę WKS-u. Gorąco pod bramką Słowika zrobiło się w 22. min, kiedy to do piłki w polu karnym nie zdołał sięgnąć Riera. Ze strzałami Ledy i Hubineka poradził sobie jednak golkiper zielono-biało-czerwonych. Potem powoli inicjatywę przejmowali wrocławianie. Kosecki strzelił nad bramką, ale już uderzenie Picha o mały włos nie zaskoczyło Sedy. Bramkarz zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej części gry znów dwukrotnie musiał wykazać się Słowik, popisując się kapitalnymi interwencjami i ratując WKS od straty gola.
 
Na drugą połowę Śląsk wyszedł z dwoma zmianami w składzie. Na murawie pojawiło się dwóch młodych zawodników: Pałaszewski i Kucharczyk. Zastąpili Piecha oraz Augusto. Podopieczni trenera Urbana nie dopuszczali rywali do tak częstych strzałów z okolic własnego pola karnego, przez co mniej pracy miał bohater pierwszej połowy, Słowik. Aktywniejszy był Kosecki, kilkakrotnie rozpędzając się po skrzydle i sprawiając problemy obrońcom. Z dwoma stoperami walczył z kolei Robak. Napastnik po jednym z takich starć padł w polu karnym, ale arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.
 
Kwadrans przed końcem na murawie pojawił się Kamil Dankowski, dla którego był to pierwszy występ w meczu od czerwca 2017 roku. Niestety, jeszcze przed końcem Śląsk stracił bramkę. Dobrą kontrę przeprowadziła Mlada, kończąc ją skutecznym dośrodkowaniem z narożnika pola karnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Magera i – choć jego strzał wybronił Słowik – zdołał dojść do dobitki, wpisując się na listę strzelców.
 
Śląsk Wrocław – Mlada Boleslav 0:1 (0:0)
Bramki:
0:1 – Magera 83’
 
Śląsk Wrocław: Słowik – Pawelec (75. Dankowski), Rieder, Celeban, Augusto (46. Augusto) – Chrapek, Riera (85. Srnić), Kosecki, Pich – Piech (46. Pałaszewski), Robak.
Mlada Boleslav: Seda – Pauschek, Klima, Takacs, Krapka, Janos, Hubinek, Prikryl, Mares, Valenta, Ladra oraz Magera, Katerinak
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również