Wydarzenia

Piłkarze Śląska po spotkaniu w Warszawie

2014-09-13 23:58:00
Mateusz Machaj, Flavio Paixao i Sebastian Mila podsumowali emocjonujący mecz z Legią w Warszawie.
Sebastian Mila: Dobre widowisko - zarówno nasi kibice, jak i Legii mogą być zadowoleni. Spotkanie było bardzo emocjonujące, dużo bramek. Żałujemy tylko, że nie udało nam się wywieźć punktów.Wielka szkoda, bo graliśmy dobrze. Robimy progres. Jesteśmy na etapie budowy fajnego klubu, fajnej drużyny. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach, czy latach, będzie to bardzo znaczący klub. Dobrze się czuliśmy, byliśmy dobrze dysponowani i to było widać na boisku. Trzeba jednak Legii pogratulować, że odnieśli zwycięstwo, nie można im już teraz tego odbierać. Taki jest futbol - mieli stałe fragmenty gry, strzelili gole i tyle. Detale decydują teraz w futbolu. Musimy się wystrzec takich błędów, jakie robiliśmy dziś w defensywie i będziemy zdobywać jeszcze więcej punktów.

Mateusz Machaj: Wważam, że nie powinniśmy się niczego wstydzić po tym meczu. Zagraliśmy dobrą piłkę i wielka szkoda, że straciliśmy jedną bramkę więcej. Mieliśmy okazję ku temu by strzelić więcej goli i wywieźć stąd nawet trzy punkty. Niestety się nie udało. Patrzymy do przodu i musimy się podnieść po tej porażce i iść dalej. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Szkoda tej porażki, bo nie byliśmy drużyną gorszą. Ja sam jestem zdenerwowany, bo bardzo chciałem zdobyć tego premierowego gola, to dałoby mi na pewno dużego kopa. nabrałbym więcej pewności siebie. Dziś się nie udało, ale było blisko i będę dalej walczył, ciężko pracował na to, żeby w końcu "wpadło", bo bardzo mi tego potrzeba.

Flavio Paixao: Szalony mecz. Niestety, rezultat nie jest dla nas dobry. Każdy, kto był na stadionie, albo oglądał w telewizji, widział fantastyczny mecz. Graliśmy bardzo dobrze. To był jeden z najlepszych naszych występów w tym sezonie.  Myślę, że w pierwszej połowie, na początku, byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną, ale wtedy straciliśmy te bramki po rzutach rożnych. W przerwie jednak ciągle wierzyliśmy, że możemy wygrać ten - o tym rozmawialiśmy w szatni. Każdy widział, że przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. Taki jest futbol. Przegraliśmy, ale każdy przyzna, że było to fantastyczne spotkanie. Mamy pozytywne nastawienie przed kolejnym meczem. Jesteśmy dobrą drużyną, stajemy się coraz lepsi. Dziś nie był dla nas dobry rezultat - wracamy do domu bez punktów, ale patrzymy pozytywnie na następne spotkania.
Autor: Jędrzej Rybak, Michał Mazur

Zobacz również