Wydarzenia

Piłkarze wrócili do treningów

2021-06-14 19:00:00
Po niemal miesięcznej przerwie piłkarze Śląska Wrocław wrócili na Oporowską. Trójkolorowi rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu.
Po raz ostatni oglądaliśmy piłkarzy Śląska w akcji 16 maja, gdy w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy mierzyli się ze Stalą Mielec. Pierwszy trening zaplanowany na poniedziałek, 14 czerwca, rozpoczyna intensywny okres przygotowawczy.

- Cieszymy się, że wracamy do treningów po dość długiej, jak na Ekstraklasę, przerwie. Oczywiście zawodnicy mieli do wykonania domowe plany treningowe i są już na odpowiednim poziomie, aby wystartować w tygodniu poprzedzającym obóz. Najbliższe dni mają nas do tego zgrupowania przygotować - w planie mamy testy, badania, krwi i inne zabiegi, które pozwolą nam dobrać obciążenia do aktualnej dyspozycji piłkarzy. Nasz plan już wcześniej został rozpisany w taki sposób, abyśmy byli optymalnie przygotowani do gry w europejskich pucharach. Czekamy więc na jutrzejsze losowanie, natomiast my ze swojej strony zrobimy wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas - tłumaczy Tomasz Łuczywek, II trener Śląska Wrocław.

Na pierwszych zajęciach trener Jacek Magiera miał do dyspozycji 27 zawodników, w tym - po raz pierwszy - Petra Schwarza i Kacpra Radkowskiego, nowych zawodników WKS-u. Zabrakło kontuzjowanego Marcela Zylli, a indywidualnie trenowali Adrian Bukowski i Olivier Wypart. Zajęcia przy Oporowskiej to pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Kolejnym będzie dziesięciodniowy obóz w Chorwacji (20-30 czerwca), w trakcie którego wrocławianie rozegrają pięć sparingów.


- Wróciłem na Oporowską z radością. Urlop jest bardzo dobry, ale kocham to, co robię i cieszę się, że wracamy do treningów z drużyną - mówi Robert Pich, skrzydłowy WKS-u. - Przed nami nowe wyzwania, mamy niecały miesiąc treningów, więc jest trochę czasu na przygotowania. Mamy zaplanowany obóz w Chorwacji, więc myślę, że zdążymy dopracować wszystkie elementy, które będą nam potrzebne podczas rywalizacji w meczach. Przed nami ciężka praca, wiemy o tym, ale cieszymy się z tego, bo czekają nas nowe wyzwania, w tym eliminacje Ligi Konferencji - dodaje drugi najlepszy strzelec Śląska w minionym sezonie.

Po zakończeniu obozu w Chorwacji Trójkolorowi wrócą do Wrocławia, gdzie będą kontynuować przygotowania do pierwszego meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy, który zostanie rozegrany 8 lipca. Sezon ligowy rozpocznie się w weekend 23-25 lipca.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również