Wydarzenia

Piotr Jawny trenerem Śląska U19

2018-03-06 15:00:00
Dotychczasowy trener zespołu U17 Piotr Jawny objął drużynę U19, z którą wznowi prestiżowe rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów.
Zmiany zostały wymuszone objęciem przez Dariusza Sztylki funkcji dyrektora sportowego Śląska Wrocław. Wcześniej pełnił rolę I trenera zespołu U19. Konieczne roszady nie spowodowały żadnych komplikacji. Wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej WKS-u trenowały według wcześniej ustalonego harmonogramu.

Trenerem od przygotowania motorycznego został Mariusz Miętkiewicz, który współpracował już z trenerem Jawnym w zespole juniorów młodszych. Juniorzy starsi już w ten weekend wznawiają rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów. W sobotę, 10 marca Trójkolorowi zmierzą się w Gdyni z Arką. Zespół Śląska U19 jest liderem w tabeli z 7 punktami przewagi na drugą Pogonią Szczecin.

W poprzednim sezonie drużyna U17 z trenerem Jawnym wygrała w znakomitym stylu Dolnośląską Ligę Juniorów Młodszych i awansowała do rozgrywek centralnych.
 
Piotr Jawny jest byłym zawodnikiem Śląska Wrocław. W czasie piłkarskiej kariery w zielonej koszulce WKS-u rozegrał 220 meczów i w tym czasie 20 razy trafiał do siatki rywali. Występował na pozycji obrońcy.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również