Wydarzenia

Przegląd środowych artykułów o Śląsku

2015-12-16 10:00:00
Zapraszamy na poranny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Można trochę uratować ten sezon

 

Gdyby tak udało się wyeliminować Zawiszę, a potem trafić w półfinale Pucharu Polski na przykład na Zagłębie Sosnowiec, to ten ponury dla Śląska Wrocław sezon, mógłby się - chociaż na chwilę - trochę rozjaśnić. Zacząć trzeba jednak od zwycięstwa z bydgoszczanami.  Zawisza Bydgoszcz nie gra w piłkę już od 10 dni. Nie za karę, a zwyczajnie I liga swoje mecze skończyła już dawno. Z jednej strony można by się cieszyć, że są bez rytmu meczowego, z drugiej trener Romuald Szukiełowicz twierdzi, że 10 dni to żaden problem, a wręcz przeciwnie - handicap. - Dostali pewnie dwa-trzy dni wolnego, a potem przeprowadzili normalny mikrocykl treningowy - wyjaśnia szkoleniowiec WKS-u. (…) 

 

Bezbramkowy remis w Bydgoszczy przed rewanżem na własnym boisku stawia Śląsk niby w lepszej sytuacji, ale też ewentualna strata bramki sprawia, że wrocławianie będą musieli strzelić dwie. Trzeba zatem uważnie zagrać w defensywie. W tej formacji nie należy się spodziewać wielkich zmian. Zabraknie co prawda pauzującego za kartki Mariusza Pawelca, ale parę stoperów pewnie i tak stworzą Adam Kokoszka oraz Piotr Celeban, którego po zwycięstwie z Łęczną Szukiełowicz chwalił. Na bokach można spodziewać się ponownie Kamila Dankowskiego oraz Pawła Zielińskiego. Obaj też nieźle wypadli z Łęczną, a ten drugi zanotował nawet asystę.

 

Sport - Otwarte drzwi

 

Gramy mecz, który przy pozytywnym rozstrzygnięciu daje nam półfinał Pucharu Polski i otwiera drogę do ewentualnej gry w finale - stwierdził podczas wtorkowej konferencji prasowej szkoleniowiec Śląska Wrocław, Romuald Szukiełowicz. -Chłopcy muszą mieć świadomość, że tylko wygrana i zdobycie trofeum da nam udział w europejskich pucharach.  Przeciwnikiem wrocławian będzie pierwszoligowy Zawisza Bydgoszcz, który zmagania ligowe zakończył 5 grudnia efektownym zwycięstwem z Zagłębiem Sosnowiec (6:1). 

 

- W środę minie dopiero dziesięć dni od rozpoczęcia przerwy przez Zawiszę - zauważył trener wrocławian. - Nasz przeciwnik będzie przez to groźniejszy, bo miał czas na odpoczynek. Gdybyśmy grali za tydzień, wtedy moglibyśmy uznawać, że to nasz handicap, bo wtedy rywal może byłby już poza mikrocyklem treningowym. Słyszeliśmy, że Zawisza jest umotywowany przez swojego prezesa, więc na pewno nie będzie lekko - podkreślał nowy trener Śląska Wrocław.

 

Gazeta Wyborcza - Piłkarski Puchar Polski: Śląsk walczy z Zawiszą o półfinał

 

Piłkarski Śląsk Wrocław dziś walczy o półfinał Pucharu Polski i zachowanie szans na grę w europejskich pucharach. Na własnym stadionie wrocławianie zagrają rewanżowe spotkanie z pierwszoligowym Zawiszą Bydgoszcz. (…) 

 

Wrocławianie rozgrywki Pucharu Polski rozpoczęli od 1/16 i dwume-czu z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Wygrali wysoko 5:1. Natomiast w następnej rundzie pokonali 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. O półfinał znów walczą z drużyną z zaplecza ekstraklasy - Zawiszą Bydgoszcz.  Dla Śląska Puchar Polski to najprawdopodobniej jedyna szansa na awans do przyszłorocznych europejskich pucharów. Piłkarzom z Opo-rowskiej w lidze wiedzie się fatalnie i trudno się spodziewać, by zajęli miejsce premiowane grą w eliminacjach do Ligi Europy.

 

Fakt - Kryzysowy wygrany

 

Jeszcze pod koniec letniego okna transferowego Kamil Dankowski (19 l.) mógł zostać wypożyczony do pierwszoligowej Wisły Płock. Był niezadowolony, że nie gra. Dziś to w Śląsku piłkarz podstawowej jedenastki.  Z ostatnich sześciu meczów tylko jeden zaczął na ławce rezerwowych. Mocno postawił na niego pod koniec swoich rządów trener Tadeusz Pawłowski (62 l.), a obecnie to samo robi Romuald Szukiełowicz (66 l.). „Danek", jeden z najlepszych piłkarzy, jacy ostatnio przeszli przez akademię Śląska, coraz częściej udowadnia, że gra nie tylko dlatego, że jest miody, ale dlatego, że zasługuje.  - Wstawiam zawodników, którzy są teraz najlepsi na danej pozycji - mówi „Szukieł".

 

Co na ten temat sądzi sam zainteresowany, nie wiadomo. - Chętnie bym się wypowiedział, ale nie mogę. Tener prosi młodych piłkarzy, żeby nie zabierali głosu w mediach - tłumaczy Faktowi Dankowski.

 

Super Express - Śląsk wierzy w półfinał

 

Dziś piłkarze Śląska zagrają u siebie rewanż z Zawiszą w 1/4 finału Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu padł bezbramko-wy remis. Trener Romuald Szukiełowicz nie ukrywa, że chce wprowadzić wrocławian do półfinału. Tyle że apetyt na sprawienie sensacji ma także Zawisza, który triumfował w Pucharze Polski w 2014 roku. Po spotkaniu na stadionie we Wrocławiu odbędzie się losowanie par 1/2 finału PP. W tej fazie rozgrywek są już Legia, Lech i Zagłębie Sosnowiec. Finał - 2 maja w Warszawie.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również