Wydarzenia

Raport kartkowy przed meczem z mistrzem Polski

2020-07-05 11:00:00
Stało się - po żółtej kartce z Lechem kapitan wrocławian, Krzysztof Mączyński musi pauzować przez dwa mecze. Pierwszy z nich to spotkanie w Gliwicach z Piastem. Przeciwko mistrzom Polski trzech zawodników WKS-u musi mieć się na baczności w kontekście ewentualnego zawieszenia.
Po dwóch domowych meczach, w których WKS zdobył cztery punkty, tym razem na zawodników trenera Lavički czeka wyjazd do Gliwic na starcie z mistrzem Polski. W tym spotkaniu (jak i następnym, z Pogonią), drużynie nie pomoże jej kapitan. Krzysztof Mączyński otrzymał przeciwko Lechowi 12. w sezonie żółtą kartkę, co powoduje dwa mecze przymusowej pauzy.

"Żółtko" z Lechem obejrzał również Michał Chrapek. Dla niego to 7. napomnienie w bieżących rozgrywkach - kolejne oznacza jeden mecz przerwy. Wśród zagrożonych są również gracze z trzema kartkami na koncie - Lubambo Musonda i Przemysław Płacheta.  Dla Polaka będzie to już 23 kolejny mecz, w którym musi się mieć na baczności. Trzecią żółtą kartkę otrzymał bowiem w 11. kolejce, 4 października przeciwko Jagiellonii. Od tej pory jest w gronie zagrożonych, ale nadal nie został napomniany po raz czwarty.
 
W sumie napomnienia otrzymało w tym sezonie 17 graczy WKS-u.

Mecz Piast - Śląsk w niedzielę, 5 lipca, o godz. 17:30 w Gliwicach.
 
Pełna lista kartkowiczów Śląska Wrocław w tym sezonie: 
 
Żółte kartki:
1 - Piotr Celeban, Daniel Szczepan, Matus Putnocky, Piotr Samiec-Talar, Damian Gąska
2 - Robert Pich, Filip Marković, Dino Stiglec, Márk Tamás
3 - Przemysław Płacheta, Lubambo Musonda
5 - Jakub Łabojko, Israel Puerto, Diego Żivulić
7 - Michał Chrapek
8 - Wojciech Golla
12 - Krzysztof Mączyński

Czerwone kartki:
1 - Krzysztof Mączyński, Filip Marković, Diego Żivulić
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również