Wydarzenia

Raporty statystyczne po #ŚLĄCRA

2022-08-22 19:00:00
Śląsk Wrocław wciąż niepokonany na własnym boisku. W 6. kolejce PKO Ekstraklasy Wojskowi zremisowali 1:1 z Cracovią. Sprawdźmy, jak wyglądają statystyki z tego spotkania.
Szromnik znowu interweniuje...

Pod względem utrzymywania się przy piłce mecz był wyrównany z delikatnym wskazaniem na piłkarzy Djurdjevicia, którzy osiągnęli wynik na poziomie 55%. Podobne posiadanie przełożyło się na zbliżoną liczbę oddanych strzałów. Tutaj jednak lepsi byli goście z 17 uderzeniami w kierunku bramki Śląska, przy 15 próbach ze strony Wojskowych. Drużyna Jacka Zielińskiego wykazała się też lepszą precyzją, bo przy dwóch celnych próbach gospodarzy, przyjezdni zgromadzili ich aż siedem. Na szczęście na drodze stał niezawodny w ostatnich kolejkach Michał Szromnik i zaliczył sześć obronionych strzałów, co jest (ex aequo z bramkarzem Wisły Płock) najlepszym wynikiem tej kolejki.

... a Garcia dośrodkowuje. I nie tylko

Victor Garcia był najczęściej wrzucającym piłkę w pole karne zawodnikiem Wojskowych w meczu z Cracovią. Spośród wszystkich 19 prób, aż 7 należało do niego. Nie dziwi jego aktywność w tym aspekcie gry, ponieważ Hiszpan zajmuje drugie miejsce pod względem liczby dośrodkowań, a do tej pory wykonał ich już 40. O cztery wyprzedza go zawodnik Górnika – Erik Janza. Jednak pod względem celnych centr, górą jest już lewy obrońca Śląska, który przewodzi klasyfikacji z liczbą 14 udanych dośrodkowań. Lewonożny zawodnik Wojskowych znajduje się także wysoko, bo na czwartym miejscu w rankingu udanych odbiorów, których zanotował od początku sezonu 10. W meczu z Cracovią było ich jednak jak na lekarstwo. Cała drużyna z Wrocławia wykonała dwa odbiory zakończone sukcesem. Po jednym zaliczyli Adrian Łyszczarz i Konrad Poprawa.

Mniejsza intensywność

Zawodnicy Śląska w tym sezonie tylko raz pokonali mniejszy dystans – w przegranym meczu z Koroną Kielce. W pojedynku z Cracovią zdarzyło się to po raz drugi – wrocławianie przebiegli łącznie 101,99 kilometra, przy 106,42 kilometrach ze strony rywala. Możliwe, że wpływ na to miały warunki atmosferyczne, które momentami nie sprzyjały grze w piłkę. Należy zwrócić uwagę, że Pasy wykonały w tym spotkaniu aż o 70 szybkich biegów (powyżej 19,8 km/h, poniżej 25,2 km/h) więcej, notując wynik na poziomie 491. Indywidualnie pod względem przebiegniętych kilometrów znowu najlepiej wypadł Petr Schwarz z wynikiem 10,59 kilometra.

Najwięcej sprintów (powyżej 25,2 km/h) tym razem zaliczył Patryk Janasik (14), któremu zmierzono również największą prędkość spośród wszystkich piłkarzy znajdujących się na boisku – 33,59 km/h. Niewiele mniej, bo 33,51 km/h zanotował Piotr Samiec-Talar, a jako trzeci zawodnik Śląska ponad granicę 33 km/h załapał się wchodzący w tym meczu z ławki Dennis Jastrzembski, zaliczając 33,01 km/h. Niemiecki skrzydłowy bardzo wyraźnie zaznaczył swoją obecność przez 33 minuty, które dostał od trenera. Wniósł do gry sporo ożywienia i dobrej energii, co potwierdzają nie tylko statystyki sprinterskie, ale też dane dotyczące dryblingów. Przed jego wejściem na boisko w statystykach WKS-u widniał tylko jeden udany drybling autorstwa Yeboaha. Dennisowi w samej końcówce meczu udało się przedryblować rywali aż 3 razy (4 próby). Bez dwóch zdań to była bardzo udana  zmiana i tylko szkoda, że w decydujących momentach zabrakło „kropki nad i” w postaci asysty lub gola dającego zwycięstwo.

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Raport fitness

Statystyki meczu
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław