Wydarzenia

Remis do remisu

2017-01-20 17:50:00
Ostatni sparing przed wylotem na obóz przygotowawczy do Turcji już za Śląskiem. Wrocławianie zremisowali 2:2 (0:1) z Chrobrym Głogów. Bramki zdobywali Celeban i Morioka.
W swoim drugim sparingu podczas zimowych przygotowań do rozgrywek LOTTO Ekstraklasy WKS zmierzył się w Środzie Śląskiej z I-ligowym Chrobrym Głogów. Po środowym remisie w Trzebnicy z Wartą Poznań (3:3), również piątkowe starcie zakończyło się remisem. Trzeba jednak zaznaczyć, że był to lepszy mecz z obu stron, na lepszym boisku.

Spotkanie nie zaczęło się dla WKS-u udanie. W pierwszej połowie mało było klarownych akcji podbramkowych. Niezłą szansę miał Mervo, ale przestrzelił. W końcówce Chrobry przycisnął, napierw zmuszając do instynktownych interwencji Kamenara, następnie z kilku metrów trafiając w słupek. Niestety, jeszcze przed zejściem na przerwę Michalec dał głogowianom prowadzenie, wykorzystując dobre podanie z rzutu rożnego.

Po zmianie stron zmienił się nie tylko skład Śląska, ale i gra. WKS zdecydowanie przejął inicjatywę i szybko doprowadził do remisu. Po asyście Madeja głową piłkę do siatki skierował Celeban. Wrocławianie atakowali, dominowali, blisko bramek byli Riera i Biliński. Do siatki ostatecznie trafił jednak Morioka, który technicznie zakończył świetną akcję Pawelca i Riery, dając Śląskowi prowadzenie. Gdy wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 2:1, w ostatniej akcji spotkania do wyrównania doprowadził... Kaczmarek, były gracz WKS-u.

Dwa mecze, dwa remisy, bilans goli 5:5 - tak wyglądają zimowe sparingi WKS-u przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Turcji. Tam kolejne mecze towarzyskie. Wylot do tureckiego Side już w poniedziałek.


Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:1 (0:1)
Bramki:
0:1 - Michalec 44'
1:1 - Celeban 49
2:1 - Morioka 80'
2:2 - Kaczmarek 90'

Śląsk (I połowa): Kamenar - Repski, Wiech, Dvali, Zieliński - Grajciar, Łyszczarz, Roman, Engels - Idzik, Mervo.
(II połowa): Pawełek - Dankowski, Celeban, Dvali (75' Kohut), Pawelec - Kokoszka, Morioka, Pich, Madej, Riera - Biliński
 
Chrobry: Janicki - Michalski, testowany, Michalec, Wawszczyk, Danielak, Kona, Gąsior, Napolov, Machaj M., Szczepaniak
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również