Wydarzenia

Rezerwy kontra rezerwy

2020-11-14 08:00:00
W 13. kolejce dojdzie do starcia rezerw. Śląsk II Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Lechem II Poznań. Trójkolorowi po udanym meczu w Krakowie, będą chcieli ponownie dopisać do swojego konta trzy punkty.
Piłkarze rezerw Śląska Wrocław nadrabiali w tym tygodniu zaległości. W środę rozegrali wyjazdowy mecz z Hutnikiem Kraków i w efektownym stylu wygrali 5:2 po dwóch trafieniach Piotra Samca-Talara i Sebastiana Bergiera oraz jednym golu Mateusza Młynarczyka. Było to już trzecie wyjazdowe zwycięstwo drużyny trenera Jawnego i Dymkowskiego.

Po trudnym początku rozgrywek wrocławianie konsekwentnie pną się w górę drugoligowej tabeli. Dzięki dobrym wynikom w ostatnich kolejkach udało się uciec ze strefy spadkowej na dosyć bezpieczną odległość. Obecnie Wojskowi mają na koncie czternaście punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli.

Trudny początek mają za sobą również rezerwy Lecha Poznań. Zespół, który w poprzednim sezonie występował w roli beniaminka i zdołał się utrzymać, od początku obecnych rozgrywek znajduje się w strefie spadkowej. Kolejorz w ciągu dziewięciu pierwszych kolejek zdobył zaledwie trzy punkty i dopiero ostatnie dwa mecze i zwycięstwa ze Skrą Częstochowa i Garbarnią Kraków poprawiły jego sytuacje. Lech zgromadził do tej pory dziewięć punktów i zajmuje 17. miejsce.

Zespół trenera Ulatowskiego jak do tej pory był bardzo bezkompromisowy. W dziesięciu spotkaniach z jego udziałem, nie padł ani jeden remis. Lech lepiej radzi sobie w meczach u siebie, gdzie na pięć spotkań wygrał dwa, jednak Śląsk nie powinien mieć powodów do obaw, ponieważ wyjazdy sprzyjają w tym sezonie Wojskowym i to tam zdobyli oni większość swoich punktów.

Początek meczu Lech II Poznań - Śląsk II Wrocław o godzinie 13:00. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na kanale YouTube Lecha Poznań:

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również