Wydarzenia

Riera: Urban zmienił nasz styl

2017-09-13 11:00:00
- Zaczęliśmy grać tak jak, chcemy, trener Urban odmienił nasz styl. Ja wracam po kontuzji i na Górnika będę gotowy na sto procent. Słyszałem o Igorze Angulo i sądzę, że czeka nas ciekawe starcie - mówi Sito Riera po zwycięstwie z Legią, powrocie do gry po kontuzji, a przed spotkaniem z Górnikiem Zabrze.
Sito Riera: Zaczęliśmy grać tak, jak chcemy. Odkąd przyszedł do nas Jan Urban, zmieniliśmy nasz styl. W porównaniu do tego, jak było za poprzedniego trenera. Przyszli nowi zawodnicy, część została z poprzedniego sezonu i tworzymy kolektyw. Myślę, że mamy teraz więcej piłkarzy, którzy podnoszą jakoś drużyny i gramy na lepszym poziomie.

Oczywiście zawsze jest trudno wrócić po kontuzji, zwłaszcza jeśli ona wyklucza z meczów na więcej niż miesiąc. Ja jednak czuję się już dobrze, zagrałem w sparingu z Piastem w Oławie i cieszyłem się z występu od początku przeciwko Legii. Nie jestem teraz jakoś bardzo bardzo zmęczony, ale oczywiście włożyliśmy w ten mecz mnóstwo sił. Wytrzymałem go, co cieszy. W 100% gotowy i w optymalnej formie powinienem być już w najbliższy weekend.

Dobrze mi z tym, że mam więcej zadań w defensywie. Mogę zagrać wszędzie w środku pola i sądzę, że dla drużyny to ważne, że zawodnik może pomóc zarówno w ataku, jak i nieco bliżej własnej bramki, gdy nie jesteśmy w posiadaniu piłki. Dla mnie to interesujące, że cofam się do obrony i pomagam w odbiorze. To nie jest dla mnie problem. Chociaż oczywiście wolę posłać dobre dokładne podanie w ofensywie, po którym koledzy będą mieć sytuacje strzelecką.

Kamil Vacek przyszedł do nas po to, by nam pomagać. Nie myślę o tym, że będę z nim walczył o skład. Zawsze, gdy przychodzi nowy gracz, o takich umiejętnościach, to znaczy, że poziom gry drużyny może się podnieść. Potrzebujemy zawodników w środku pola, ponieważ niektórzy wypadają przez kontuzje, albo kartki i musimy mieć wielu graczy na te pozycje. Poza tym, rywalizacja w zespole zawsze jest dobra.

Interesowałem się Górnikiem Zabrze, bo słyszałem o Igorze Angulo, który strzela tam mnóstwo bramek. Igora nie znałem osobiście, on wiele lat występował poza Hiszpanią i nie mieliśmy okazji zagrać razem, albo przeciwko sobie. Wiem za to, że Górnik to historyczny klub, z sukcesami i z bardzo oddanymi fanami. Sądzę, że nasze starcie w sobotę może być niezwykle interesujące.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również