Wydarzenia

Robak przebił Madeja

2018-08-15 18:00:00
Marcin Robak, zdobywając w Kielcach bramkę, stał się najstarszym strzelcem gola w ekstraklasie dla Śląska w historii klubu.
35 lat, 8 miesięcy i 14 dni - tyle miał Marcin Robak, gdy pokonał Matthiasa Hamrola, strzelając jedynego gola dla Śląska w meczu z Koroną Kielce. W 10. min meczu napastnik trafił do siatki, a jednocześnie - do historii WKS-u.

Do meczu w Kielcach najstarszym zdobywcą bramki dla Wojskowych był Łukasz Madej. Pomocnik swoje ostatnie trafienie w Śląsku zaliczył 1 grudnia 2017 roku, przeciwko Lechii Gdańsk. Był wtedy o 26 dni młodszy od Robaka strzelającego gola Koronie.

Dla snajpera z Legnicy to 20. bramka zdobyta w zielono-biało-czerwonych barwach. Do uzbierania tego dorobku potrzebował zaledwie 37 meczów. Ostatni gol był chyba tym strzelonym najłatwiej, bo spory błąd popełnił golkiper Koroniarzy. - Analizujemy przeciwnika. Wiemy, jakie są ich mocne i słabe strony. Wiedziałem, że ten bramkarz miewa momenty, że dość długo wybija piłkę. Byłem skupiony na tym, żeby atakować go w takich sytuacjach. Fajnie, że wykorzystałem ten błąd. Szkoda jednak, że ta bramka nie dała nam punktów - mówi po meczu Marcin Robak.

Kolejna szansa na śrubowanie rekordu 19 sierpnia. WKS na Stadionie Wrocław podejmie Pogoń Szczecin. Bilety TUTAJ.

Bramkę Marcina możecie obejrzeć tutaj:

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również