Wydarzenia

Robak: Takie mecze budują atmosferę

2017-09-22 23:00:00
- Po takich meczach buduje się atmosferę i mam nadzieję, że dobre wyniki będą nas nieść w kolejnych spotkaniach – mówi Marcin Robak, strzelec jednej bramki w meczu z Lechem Poznań.
Marcin Robak: Przede wszystkim cieszę się, że wygraliśmy z dobrą drużyną, bo Lech jest klasowym zespołem. Rywale nawet nam nie zagrozili. Lech nie umiał sobie wypracować dobrych okazji bramkowych, a to oznacza, że znów przed własną publicznością zagraliśmy dobre spotkanie.
 
Ten mecz nam leżał. Oba zespoły stawiają na ofensywę, a to pozwala na ciekawą i szybka grę. My chcemy atakować rywali już na ich połowie i jak najszybciej przejmować piłkę. To nam się udaje i przez to jesteśmy tacy groźni. Między innymi dzięki temu zdobywamy bramki, a oto w tym wszystkim chodzi.
 
Rzut karny był bardzo trudnym wyzwaniem, ponieważ Matus Putnocky wie, jak wykonuję jedenastki. Będąc w Lechu, często zostawaliśmy po treningu i ćwiczyliśmy właśnie rzuty karne, dlatego podwójnie cieszy mnie ten gol. Zmyliłem go i strzeliłem Lechowi bramkę do szatni. Czy mam patent na Lecha? Nie wiem. 
 
Po takich meczach buduje się atmosferę i mam nadzieję, że dobre wyniki będą nas nieść w kolejnych spotkaniach. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również