Wydarzenia

Romuald Szukiełowicz: Szacunek dla zawodników

2015-12-21 21:00:00
Prezentujemy pomeczową wypowiedź Romualda Szukiełowicza, szkoleniowca Śląska Wrocław.
Romuald Szukiełowicz: Zacznę od tego, że zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. Było dużo gry i akcji wielopodaniowych, a to zaowocowało dobrymi szansami na gole. Gdybyśmy zachowali trochę więcej spokoju, moglśmy już wtedy zabić mecz. W drugiej uwierzyliśmy za bardzo w siebie i to gospodarzem przejęli inicjatywę. Cieszy mnie fakt, że zawodnicy pomagali sobie nawzajem. Nikt się nie obrażał na nikogo, tylko starał się pomóc.
 
Mamy wesołe święta, zakończyliśmy dobrze rok. Czeka nas jednak krótka przerwa, bo pierwszy mecz gramy już 12 lutego. Szacunek dla zawodników, że wierzą w to co robimy. Cieszę się, że mogłem poprowadzić Śląsk w dwóch meczach, w których zdobyliśmy 6 punktów. 
 
Teraz czekają nas przygotowania do wznowienia rozgrywek. Mamy już zaplanowane dwa obozy, a pierwszy raz na treningu widzimy się 7 stycznia. Zawodnicy teraz udają się do rodzin, ale dostają rozpiskę co mają robić. Dwójka zawodników dostało trochę więcej wolnego, gdyż mają daleką drogę do domu. Trzeba im pozwolić nacieszyć się najbliższymi, bo praktycznie większość roku żyją Śląskiem.

Romuald Szukiełowicz odniósł się również do kwesti wzmocnień na wiosnę.

Myślimy o pozyskaniu dwóch, trzech zawodników, ale jesteśmy na etapie rozmów. Chcemy wnieść dodatkową jakość do zespołu. Jest grupa zawodników, którym kończą sie kontrakty, ale jak zapewnili chcą zostać w Śląsku Wrocław. Planujemy też wypożyczenia, ale minimalnie do I Ligi. Niższe ligi nie wchodzą w grę.
 
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również