Wydarzenia

Ruch Wysokie Mazowieckie rywalem Śląska

2022-07-29 13:00:00
Poznaliśmy przeciwnika WKS-u w I rundzie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Śląsk na wyjeździe zmierzy się z Ruchem Wysokie Mazowieckie.
Podczas losowania 1/32 finału, które odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, wyłoniono 28 par. Przystąpią one do rywalizacji w dniach 30 sierpnia - 1 września (dokładne daty zostaną ustalone po konsultacjach z nadawcą telewizyjnym). W losowaniu wzięło udział 14 zespołów PKO Ekstraklasy - wolny los otrzymały drużyny reprezentujące Polskę w europejskich pucharach - Lech, Raków (te drużyny wciąż rywalizują w UEFA Conference League) oraz Pogoń i Lechia (które niestety odpadły w drugiej rundzie eliminacji).

Los skojarzył Śląsk Wrocław z IV-ligowym klubem z siedzibą w Wysokiem Mazowieckim. Miejscowy Ruch został założony w 1955 roku i jak dotychczas najwyższa klasa rozgrywkowa, w której występował, to II liga. Najlepszy sezon to ten z przełomu lat 2008/09, kiedy to Ruch zajął 6 miejsce. Dwukrotnie - w latach 2006 i 2007 zespół zdobywał okręgowy Puchar Polski. Ostatnie dwa sezony drużyna z Wysokiego Mazowkieckiego spędziła na poziomie IV ligi. Prezesem klubu jest Bogusław Bieliński, a trenerem Kamil Jackiewicz. Mecz Ruch Wysokie Mazowieckie - Śląsk Wrocław zostanie rozegrany na Podlasiu.
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również