Wydarzenia

Rumak: Jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej

2016-04-27 11:30:00
Trener Śląska Mariusz Rumak spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji. W piątek Śląsk gra w Zabrzu z Górnikiem.
Trener Śląska na początku odniósł się do poszczególnych piłkarzy. - Dvali podoba mi się na stoperze i na lewej obronie i dlatego gra. W ostatnim meczu zainicjował kilka ofensywnych akcji i ta lewa strona naprawdę nieźle wyglądała. Hateley sam sobie zapracował na grę. Zasłużył na to ciężkim treningiem i determinacją. Jestem przekonany, że my, jako drużyna, jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej. Ja sam staram się zawodnika tak ustawić, żeby optymalnie wykorzystać jego potencjał. W profesjonalnym sporcie rywalizacja jest normalnością i musi ona być na każdej pozycji. Chciałbym, żeby w Śląsku było 20 zawodników gotowych do gry na dobrym poziomie. Wtedy miałbym bardzo trudne wybory w zestawieniu ustawienia. 

Wrocławianie poprawili stałe fragmenty gry. Najlepiej wychodzą im wyrzutu z autu, po których często padają bramki. – Żadnej prawdy nie odkryję. Pracujemy nad tym i jeżeli po pracy, którą wykonujemy na treningu, zdobywamy bramki, to jesteśmy szczęśliwi.  Ćwiczymy też rzuty wolne, czy rzutu różne i mam nadzieję, że te elementy też dadzą nam radość. Nic nie dzieje się przez przypadek. Z drużyn, które walczą o utrzymanie, wszystkie pracują na tymi elementami. Grają podobnie, a niuanse decydują, czy strzela się gole, czy nie. 

Mariusz Rumak do przyszłych przeciwników odnosi się z szacunkiem: - Górnik Zabrze jest dla mnie drużyną, która w ostatnich dwóch meczach zdobyła 4 punkty. Idzie do przodu, w szeregach ma dobrych piłkarzy i w swoich meczach ma momenty, gdy prowadzi grę. W Zabrzu zainteresowanie tym spotkaniem jest duże i spodziewamy się fajnego piłkarskiego święta. My jedziemy po trzy punkty, ale wiemy, że będzie o nie bardzo ciężko. Myślę, że Górnik jest kolektywem, który zaczyna dobrze wyglądać. 

Szkoleniowiec Śląska na koniec konferencji zapewnił, że Śląsk prowadzi rozmowy z zawodnikami odnośnie przedłużenia kontraktów, ale są w one w toku. - Do przyszłego sezonu zaczniemy się przygotowywać, gdy skończy się ten sezon. Cele oczywiście stawiamy sobie do przodu, ale grać będą ci, którzy na to zasługują. Po to ciężko pracują na treningu, żeby mnie przekonać, że to właśnie na nich mam postawić. Prowadzimy rozmowy z wieloma piłkarzami, ale jeszcze ich nie zakończyliśmy. Mam nadzieję, że przed urlopami przekażemy pierwsze dobre informacje. Teraz nawet czasu nie ma na poważne negocjacje, sezon trwa, a my walczymy o utrzymanie.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również