Wydarzenia

Rumak: Przed nami praca i nadzieja

2016-03-19 21:00:00
3
Szkoleniowiec Śląska Wrocław podsumował bezbramkowy remis z Ruchem Chorzów.
Mariusz Rumak: To taki mecz na remis. Ruch miał swoje okazje, my też. Wynik meczu jest sprawiedliwy, tym bardziej że graliśmy na bardzo trudnym boisku, które uniemożliwiało ładną grę. Przed nami sporo pracy i fajnie, że mamy na to dwa tygodnie.

Wszyscy chcieliśmy wygrać, ale z pokorą podchodzimy do końcowego rezultatu. Ruch to dobry zespół. Atmosfera w szatni jest jak po przegranym meczu, ale to znaczy, że jesteśmy ambitni. Przed nami praca i nadzieja, że za dwa tygodnie będzie lepiej. 

Popełniliśmy dużo błędów technicznych. Mieliśmy bardzo dużo strat, a to napędzało rywali. Zmiany, które później wprowadziłem były ofensywne. I Ostrowski i Kaczmarek wzmocnili siłę ataku. Jedynie Pawelca musiałem zdjęć z boiska, bo miał na koncie żółty kartonik, a grał na bardzo szybkiego rywala. Byliśmy groźni ze stałych fragmentów i nie chciałem zdejmować piłkarzy, którzy umieją wykorzystać dośrodkowania z rzutów wolnych. 

Nie jestem zadowolony z wyniku. Nie chcę odnosić się personalnie do zawodników. Razem zremisowaliśmy i każdy, łącznie ze mną, ponosi za to odpowiedzialność. 

Tyszczenko nie znalazł się w kadrze, bo w myśl polskich przepisów tylko trzech zawodników spoza Unii Europejskiej może zagrać w meczu Ekstraklasy. W każdym kolejnym spotkaniu w osiemnastce meczowej znajdzie się trzech zawodników spoza Unii, żebym mógł optymalnie podejmować decyzje. 

Mam wrażenie, że brakuje nam dynamiki. To są moje obserwacje i w najbliższych dniach będziemy to badali. Czasami niepotrzebnie biegamy. Musimy lepiej zorganizować się w obronie, żeby mniej kilometrów pokonywać podczas meczu. Kilka razy źle przesuwaliśmy. Mam dobrych zawodników, ale oni muszą lepiej poruszać się na boisku. Tu nas czeka sporo pracy. 

Tam jest serce Ruchu, gdzie gra Zieńczuk, Surma, Hanzel, czy Stępiński, Musieliśmy te strefy zneutralizować i częściowo nam się to udało. 

Nie mam żalu do Państwa, że staracie się za mnie przeanalizować mecz. Musimy się chyba wszyscy razem spotkać, by dłużej podyskutować – mówił do dziennikarzy trener Rumak, który był pytany o taktykę Śląska podczas meczu z Ruchem – Decyzje ja jednak podejmuję.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również