Wydarzenia

Runda finałowa - dla kogo cztery mecze u siebie? [ANALIZA]

2019-04-12 13:00:00
Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego Śląsk nie jest pewny rozegrania czterech domowych spotkań w rundzie finałowej. Zanim WKS zagra z Górnikiem, warto wiedzieć, jako może wyglądać rozkład spotkań wieńczących rozgrywki 2018/19.
Obecnie sytuacja Śląska w tabeli LOTTO Ekstraklasy wygląda tak:

11. Śląsk Wrocław 31 pkt
12. Miedź Legnica 31 pkt
13. Arka Gdynia 28 pkt
14. Górnik Zabrze 28 pkt

Co ciekawe, wszystkie cztery zespoły, które walczą ze sobą o miejsca 11-12 - dające cztery domowe mecze w rundzie finałowej - w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej zmierzą się miedzy sobą. WKS podejmie Górnika Zabrze, a Arka zagra u siebie z Miedzią.

Śląsk rozegra cztery mecze u siebie w rundzie finałowej jeśli:

- pokona Górnika. Wtedy WKS jest pewny 11. miejsca w tabeli, nawet przy wygranej Miedzi nad Arką. Wówczas Śląsk i Miedzianka mają po 34 punkty, jednak wrocławianie legitymują się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań.

- zremisuje z Górnikiem. Trójkolorowi mogą wtedy zająć 11. miejsce (jeśli Miedź nie wygra z Arką) lub 12. - w przypadku zwycięstwa legniczan nad żółto-niebieskimi.

Porażka z zabrzanami sprawia, że Śląsk na pewno spadnie na 13. pozycję. W przypadku wygranej lub remisu Miedzi z Arką na miejscach premiowanych czterema spotkaniami na własnym boisku znajdą się zespoły z Legnicy i Zabrza. Jeśli w ostatniej kolejce zwycięży Arka oraz Górnik - to te dwie drużyny znajdą się na miejscach 11. oraz 12.

Wrocławianie, co najważniejsze, zależą w pełni od siebie. Tym bardziej warto kibicować podopiecznym trenera Lavički i pomóc im w wywalczeniu zwycięstwa. WKS w tym roku u siebie jeszcze nie przegrał (trzy wygrane i remis), a nawet nie stracił bramki! Mecz Śląsk vs. Górnik w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 18 na Stadionie Wrocław. Bilety TUTAJ.Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również