Wydarzenia

Samolot, Trójmiasto i Amber Cup

2018-01-04 13:00:00
Drużynę Śląska Wrocław U10 trenera Macieja Stasiuka czeka nie lada przygoda. Najpierw podróż na turniej Amber Cup samolotem. Potem zwiedzanie Trójmiasta i trening, a daniem głównym oczywiście sobotni turniej dziecięcy Amber Cup.
Wylot zaplanowano już na czwartek rano. Trójkolorowi ruszyli z lotniska z Wrocławia, a podróż do Gdańska trwałą godzinę i pięć minut. Choć do soboty sporo czasu, to piłkarze nudzić się nie będą. W planach zwiedzanie Trójmiasta (m.in. wizyta w Centrum Nauki Hewelianum) oraz jednostka treningowa. O dobra zabawę zadba z kolei Crazy Cart, czyli driftowanie nietypowymi gokartami, na którym będzie mógł wyszaleć się nasz zespół.

W sobotę z kolei rywalizacja w prestiżowym turnieju Amber Cup w Ergo Arenie. Mecze rozgrywane będą na sztucznej trawiastej murawie.

Transmisja na kanale Łączy Nas Piłka --> TUTAJ

 
Na turnieju swoje spotkania rozegrają najsilniejsze drużyny dziecięce rocznika 2008 z całej Polski, a wśród nich Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Akademia Sportowa Pomorze, KGHM Zagłębie Lubin, Sparta Sycewice, Akademia Piłkarska Tczew, Znicz Pruszków, Radunia Stężyca, Gedania Gdańsk oraz dwie drużyny z Rosji – Bałtika Kaliningrad i Dziecięco – Młodzieżowa Szkoła Rezerw Olimpijskich w Kaliningradzie, reprezentujące gospodarza przyszłorocznego mundialu. Wstęp na turniej dziecięcy jest bezpłatny. Transmisję z pierwszego dnia wydarzenia przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.
 
Znamy już grupy turnieju dla U10

 
Ze względu na przykaz organizatorów na turniej mogło wybrać się 10 zawodników z zespołu U10. Nie zmienia to faktu jednak, że każdy zasłużył na taki wyjazd. Pamiętajmy, że co się odwlecze, to nie uciecze.
 
Kadra: Bartosz Borowy, Bęcławski Franek, Gajewski Wojtek, Gorząd Filip, Kleczewski Dominik, Kmiecik Antoni, Kucharski Kuba, Małolepszy Mikołaj, Marek Seweryn, Wyszyński Wiktor.
 
Sztab szkoleniowy:
I trener: Maciej Stasiuk
Trener koordynator: Łukasz Czajka
 
Młodzi piłkarze z Gdańska z kolei wrócą jednym autobusem z I zespołem.
 

 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również