Wydarzenia

Śląsk czerpie wiedzę od Dinama Zagrzeb

2017-03-01 10:00:00
Trenerzy Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław uczą się od najlepszych! Przebywają obecnie na stażu w Dinamie Zagrzeb, gdzie poznają jak działa słynna już akademia mistrza Chorwacji.
Dinamo to prawdziwa kopalnia talentów, która każdego roku szkoli i sprzedaje wychowanków do topowych europejskich klubów za kwoty sięgające nawet kilkunastu milionów euro. Chorwacki klub od ponad 20 lat nie wypadł poza ligowe podium, a po mistrzowski tytuł sięga nieprzerwanie od …11 lat!

- Możemy z bliska przyjrzeć się pracy jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Europie – mówi dyrektor Tadeusz Pawłowski. – Nasi trenerzy mają pełny dostęp do treningów wszystkich grup młodzieżowych, a także biorą udział w specjalnych warsztatach z trenerami akademii z Zagrzebia.

W Chorwacji przez tydzień poszerzać swoją wiedzę będzie pięciu młodych szkoleniowców Śląska: Michał Polczyk (trener przygotowania motorycznego), Arkadiusz Bator (trener II drużyny), Waldemar Grzanka (trener bramkarzy), Kamil Domagalski (trener grupy U-11), Krzysztof Franczak (trener grupy U-14).

- Liczymy, że z naszych nowych doświadczeń skorzysta dużo więcej osób. Chcemy podzielić się nimi ze wszystkimi młodzieżowymi klubami piłkarskimi, które nawiązały współpracę ze Śląskiem – zaznacza dyrektor Pawłowski.

Efekty pracy z młodzieżą w Dianmie Zagrzeb przeszły najśmielsze oczekiwania. W ostatnich latach z tej szkółki wychodzili tacy piłkarze jak: Luka Modrić, Vedran Corluka, Mateo Kovacić, Dejan Lovren czy Alen Halilović.

Na naszej stronie będziemy na bieżąco informować o tym, jak przebiega staż trenerów WKS-u.
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również