Wydarzenia

Śląsk II: Kolejna wygrana, kolejne wyzwanie

2018-03-13 14:00:00
Rezerwy Śląska pewnie wygrały kolejny sparing. Tym razem pokonały IV-ligowy Piast Żerniki 2:0. Przed zespołem Tomasza Horwata kolejny rywal – w środę, 14 marca zmierzy się z białoruskim zespołem U21 Dynamem Brześć.
Wrocławianie potwierdzili, że są bardzo dobrze przygotowani do rundy wiosennej. Mecz z Piastem Żerniki nie należał do łatwych, mimo tego Trójkolorowi w pierwszej połowie zdominowali rywala. Przewaga na boisku przełożyła się na bramki jednak dopiero w drugiej połowie. Po zmianie stron, choć spotkanie było już dość wyrównane, Pasternak dwukrotnie pokonał bramkarza Piasta, czym dał zwycięstwo swojej drużynie. Było to dobre przetarcie przed ligą, Piast Żerniki jest bowiem rywalem Śląska w IV-ligowych bojach.
 
Jeszcze przed wznowieniem rozgrywek drugi zespół Śląska zmierzy się z ciekawym białoruskim zespołem U21 – Dynamem Brześć. Spotkanie zaplanowano w Dzierżoniowie na środę, 14 marca na godz. 16. Seniorska drużyna występuje w najwyższej lidze białoruskiej.
 
Śląsk Wrocław – Piast Żerniki 2:0 (0:0)
Bramki: 2x Pasternak
 
I połowa: Budzyński - Sobczak, Tabaka, Kucharczyk Pa, Kierkiewicz, Kazimierowicz, Danielik, Kotfas, Łuczak, Scalet, Obiała
II polowa Budziński (Wadach 60') - Caliński, Łazarowicz, Kucharczyk Pa, Golus, Kucharczyk Pi, Skrzypek, Testowany, Pasternak, Jaroszyński, Fryczkowski
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również