Wydarzenia

Śląsk II rozpoczął przygotowania do wiosny

2022-01-10 12:00:00
Piłkarze Śląska II Wrocław w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Przed startem rozgrywek eWinner II Ligi podopieczni Krzysztofa Wołczka rozegrają sześć sparingów, wezmą udział także w kilkudniowym zgrupowaniu.

W kadrze rezerw Śląska wielkiej rewolucji nie ma. Z zespołem nie trenuje Szymon Krocz, który najbliższą rundę spędzi na wypożyczeniu w pierwszoligowym Górniku Polkowice, w zajęciach brali udział za to powracający z GKS-u Katowice Piotr Samiec-Talar oraz młodzi zawodnicy - Dawid Gruszecki i Karol Borys. Niewykluczone, że kadra drugiego zespołu Śląska będzie jeszcze wzmocniona - w najbliższym czasie kilku zawodników będzie przebywało na testach, podczas których postarają się przekonać do siebie sztab szkoleniowy.

- Od samego początku trenujemy na wysokich obrotach. Zawodnicy przez czas urlopów realizowali swoje indywidualne plany treningowe, a teraz czas na bezpośrednie przygotowania do rozgrywek - mówi szkoleniowiec drugiego WKS-u, Krzysztof Wołczek.

Wrocławianie na przestrzeni kilku najbliższych tygodni rozegrają sześć sparingów, a ich rywalami będą m.in. rezerwy Lecha Poznań, Ślęza Wrocław, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Górnik Polkowice. Ponadto pod koniec stycznia podopieczni Krzysztofa Wołczka wezmą udział w zgrupowaniu w Jeleniej Górze.

Po rundzie jesiennej piłkarze Śląska II zajmują jedenaste miejsce, a do strefy barażowej tracą sześć "oczek". Wrocławianie w tym sezonie wygrali siedem meczów, pięciokrotnie dzielili się z przeciwnikami punktami i ponieśli osiem porażek. Pierwszy mecz ligowy w 2022 roku rozegrają w ostatni weekend lutego - na Oporowską przyjedzie bełchatowski GKS.

Plan przygotowań Śląska II do rundy wiosennej:
22 stycznia - sparing z Lechem II Poznań (wyjazd)
24-29 stycznia - zgrupowanie w Jeleniej Górze
29 stycznia - sparing ze Slovanem Liberec B (wyjazd)
5 lutego - sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała (wyjazd)
12 lutego - sparing ze Stalą Brzeg (Wrocław)
12 lutego - sparing z Górnikiem Polkowice (wyjazd)
18 lutego - sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław)
26/27 lutego - mecz ligowy z GKS-em Bełchatów

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również