Wydarzenia

Śląsk II: Zadanie wykonane

2019-03-16 16:45:00
Rezerwy Śląska wygrały w Żarowie ze Zjednoczonymi 4:1, choć przegrywały 0:1. Wrocławianie tym samym z trudnego terenu wywieźli trzy punkty!
W Żarowie zmierzył się lider (Śląsk II) z ostatnią drużyną w tabeli (Zjednoczeni). Nie był to jednak łatwy mecz dla Trójkolorowych, a zadania na pewno nie ułatwiało boisko, które nie było najlepiej przygotowane. Pierwsza połowa, która zakończyła się bezbramkowym remisem, pokazała, że w tym meczu możliwy jest każdy scenariusz. Potwierdziła to druga odsłona, w której działo się zdecydowanie więcej...
 
Gospodarze tuż po przerwie wyszli na prowadzenie, ale to tylko pobudziło zawodników trenera Jawnego, którzy od razu zabrali się do odrabiania strat. Już minutę później do remisu doprowadził świeżo wprowadzony na murawę Kotowicz, a po kwadransie drugiej połowy Śląsk prowadził już 3:1. Ponownie na listę strzelców wpisał się aktywny Kotowicz, a jedno trafienie dołożył Scalet. Wynik na 4:1 tuż przed końcem ustalił Kucharczyk i tym samym WKS zanotował kolejne cenne zwycięstwo. 

W seniorskim zespole Śląska zadebiutował Aleksander Paluszek, który zanotował asystę przy trafieniu Kucharczyka.

Zjednoczeni Żarów - Śląsk II Wrocław 1:4 (0:0)
Bramki:
47',65' Kotowicz
64' Scalet
88' Kucharczyk
 
Śląsk: Szczerbal - Sobczak, Kucharczyk, Łazarowicz (70' Paluszek), Caliński, Kierkiewicz (60' Izydorczyk), Sztylka (46' Kotowicz), Kazimierowicz, Młynarczyk, Krocz (75' Obiała), Scalet (89' Łuczak).
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również