Wydarzenia

Śląsk rusza do Estonii

2021-07-07 09:05:00
W środę o godz. 10 zespół WKS-u wyruszy do Estonii na pierwszy mecz eliminacji UEFA Conference League. Spotkanie z Paide Linnameeskond w czwartek o godz. 20 polskiego czasu.
Po sześciu latach nieobecności drużyna Śląska wraca do europejskich rozgrywek. Wrocławianie wystąpią w eliminacjach nowych rozgrywek UEFA, czyli Ligi Konferencji Europy. W I rundzie zmierzą się z wicemistrzem Estonii, Paide Linnameeskond.
 
Podróż do Estonii WKS rozpocznie w środę. Po wspólnym śniadaniu przy ul. Oporowskiej drużyna pojedzie na lotnisko, skąd o 10 odleci samolot do Tallina. Stamtąd na zespół czeka jeszcze przejazd autokarem do Parnawy, gdzie dzień później zostanie rozegrany mecz z Paide. O godz. 15:30 (czasu estońskiego, w Polsce jest to godzina wcześniej) zaplanowany jest obiad. Popołudniu Śląsk wyjedzie na stadion - tam zorganizowana zostanie oficjalna przedmeczowa konferencja prasowa oraz trening na płycie boiska, na którym następnego dnia odbędzie się rywalizacja z wicemistrzem Estonii.
 
W dniu meczu na wrocławian czeka odprawa taktyczna, spacer oraz oczywiście posiłki. To, co najważniejsze, rozpocznie się wieczorem - pierwszy gwizdek o godz. 21 czasu miejscowego (godz. 20 w Polsce). Po spotkaniu i aktywnościach pomeczowych (jak konferencja prasowa) drużyna rusza do Tallina, skąd odlatuje w drogę powrotną do Wrocławia. Lądowanie przewidziane jest około godz. 3 w nocy.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Kamil Lizak

Zobacz również